tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Miesiąc pod znakiem biblioteki

 
Jak co roku w październiku Gimnazjum im. Jana Pawła II świętowało Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegorocznym obchodom przyświecało hasło ?Biblioteki szkolne ? klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości?Gimnazjalna promocja czytania w szkolnej biblioteceInformacje o działaniach podejmowanych przez bibliotekę szkolną ukazały się już we wrześniu na tablicy informacyjnej ?Z życia szkoły??. Gimnazjaliści brali udział w konkursach i akcjach zorganizowanych przez bibliotekarki Bożenę Ramus i Annę Świderską. W bibliotece można było obejrzeć wystawy książek: ?Polscy autorzy literatury dla młodzieży? oraz ?Nowości książkowe w naszej bibliotece?.
16 października obchodzono ?Szkolny dzień głośnego czytania?. W trakcie lekcji wszyscy nauczyciele poświęcili kilka minut na głośne czytanie. Podczas przerw z głośników szkolnego radiowęzła można było usłyszeć poezję Jana Pawła II, którą czytały uczennice klasy IIb. Do akcji przyłączyli się nauczyciele świetlicy, czytając razem z uczniami na zajęciach świetlicowych.
Ostatniego dnia października komisja, w skład której wchodzili poloniści, wyłoniła laureatów ogłoszonych wcześniej konkursów.
W konkursie twórczości poetyckiej pod hasłem ?Poezja jest drugą twarzą duszy? pierwsze miejsce zdobyła Kaja Gapys z kl. IIIc za wiersz pt. ?Rzeczy puste?. Drugie miejsce zajęła Roksana Markiewicz z kl. IIIc za utwór ?Przegrana?, trzecie przypadło w udziale Weronice Balasińskiej z kl. IIb, autorce wiersza ?Powstań Hektorze?. Tematyka konkursu była dowolna, natomiast przy ocenie jury brało pod uwagę oryginalność wiersza, ciekawy pomysł, talent językowy oraz wyobraźnię.
W konkursie na hasło propagujące czytanie książek zwyciężyła Patrycja Bogatek z kl. IIId. Drugie miejsce zajęła Weronika Stobieniecka z kl. IId a trzecie Agata Wójcik z kl. IIc.
Wręczenie dyplomów i książek odbędzie się podczas apelu w obecności całej społeczności szkolnej.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (800) z dnia 9 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »