tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Drzewiczanie przeczytajcie

 
Komunikat skierowany do konsumentów wody z wodociągu w Drzewicy


Powiatowy inspektor sanitarny, na podstawie otrzymanych wyników badań informuje o pogorszeniu jakości wody przeznaczonej do spożycia, pochodzącej z wodociągu publicznego w Drzewicy.
Badania laboratoryjne próbek wody pobranych 29 października z ww. wodociągu (punkty poboru ? budynek Urzędu Gminy w Drzewicy, hydrofornia) wykazały obecność bakterii grupy coli ? 3 jtk w 100 ml (wartość dopuszczalna ? 0 w 100 ml). W wodę z tego zbiornika zaopatr Ą ywane jest 5200 mieszkańców Drzewicy, Dąbrówki, Domaszna, Żardek, Zakościela. Woda z tego źródła nadaje się do spożycia warunkowo. Zaleca się jej przegotowanie przed spożyciem, przygotowaniem potraw oraz do mycia naczyń kuchennych, owoców i warzyw, mycia zębów (po doprowadzeniu do wrzenia gotować minimum 1 minutę).
Woda bezpośrednio pobrana z kranu nadaje się jedynie do celów sanitarno bytowych.
Sanepid zobowiązał producenta wody do podjęcia działań mających na celu doprowadzenie jakości wody pod względem mikrobiologicznym do zgodnej z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
Właściciel wodociągu obowiązany jest informować mieszkańców w sposób ogólnie przyjęty na danym terenie o jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi i wprowadzonych zaleceniach sanepidu.
Informacje na temat jakości wody w ww. wodociągu będą na bieżąco aktualizowane po przeprowadzonych kolejnych badaniach próbek wody i umieszczane na stronie internetowej PSSE.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (800) z dnia 9 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »