tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Idzikowickie inicjatywy

 
Październik w Szkole Podstawowej w Idzikowicach upłynął pod znakiem licznych uroczystości i przedsięwzięć


15 października odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowany przez klasy IV, V i VI pod opieką nauczycielki Agnieszki Składowskiej. Uczniowie w oryginalny sposób podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za przekazywaną wiedzę i trud włożony w ?kształtowanie serc i umysłów?. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki i zaprezentowali pokaz mody nauczycielskiej, cieszący się dużym zainteresowaniem zebranych i nagrodzony brawami. Były oczywiście życzenia, a wśród nich takie: ?Czerpcie z rogu obfitości całe fury cierpliwości, aby znosić bez paniki nasze psoty i wybryki?.
29 października zorganizowano uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Pierwszaki wystąpiły w programie artystycznym, przygotowanym przez wychowawczynię Dorotę Matuszczak. Pochwaliły się wiadomościami o Polsce i udowodniły, że już wiedzą jak należy właściwie zachowywać się w szkole. Bohaterowie dnia musieli zdać swój pierwszy w życiu egzamin i wypić ?napój mądrości?. Dzięki temu zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej.
Po części artystycznej przyszedł czas na ślubowanie oraz złożenie pieczęci na akcie ślubowania. Rodzice poprosili dyrektorkę Annę Jakubczyk o pasowanie ich dzieci na uczniów szkoły podstawowej. Pierwszaki otrzymały okolicznościowe dyplomy i legitymacje ucznia. Niespodziankę w postaci upominków i słodkiego poczęstunku przygotowali dzieciom rodzice.
Z kolei 31 października odbył się apel pod hasłem ?W SKO oszczędzamy ? pieniądze zawsze mamy?. Uczniowie klasy II, wspólnie z wychowawczynią i opiekunką SKO Bogusławą Wojciechowską, zaprezentowali inscenizację przypominającą historię banknotu oraz korzyści wynikające z oszczędzania. Ciekawym elementem były konkursy, m.in. połączenie kwoty pieniędzy z odpowiednim banknotem, liczenie pieniędzy na czas, układanie puzzli z logo PKO, układanie rzeczowników z hasła ?Powszechna Kasa Oszczędności?. Uczniowie chętnie przystępowali do zabawy, a za udział otrzymali drobne nagrody ufundowane przez PKO BP SA. Do grona członków SKO przyjęto pierwszoklasistów, wręczając im książeczki z symbolicznym wkładem 1 zł.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (800) z dnia 9 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »