tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Dotacja na komendę

 
Prawie 3,5 mln zł z rezerwy celowej przeznaczono na dofinansowanie budowy nowej komendy policji w Opocznie. Dodatkowe środki pozwolą na kontynuowanie inwestycji


MSW przeznaczy 14 mln zł na budowę i remonty powiatowych komend policji. Wsparcie w wysokości 3 mln 460 tys. zł trafi również do Opoczna. Są to środki z rezerwy celowej przeznaczonej w 2012 roku na doposażenie oraz inwestycje służb podległych MSW.
Budynek nowej komendy powstaje przy ul. Zielonej, za Opteksem. Prace przy jego budowie rozpoczęły się w listopadzie 2011 roku i zgodnie z umową potrwają do końca 2013 roku. Roboty są już bardzo zaawansowane. Budynek lada moment zostanie przykryty dachem, wewnątrz ruszyły już prace przy instalacjach. Jego budowa pochłonie około 12 mln zł, a wyposażenie - kolejne 7 mln zł. Komenda Wojewódzka Policji wydała już na ten cel 4,8 mln zł. Inwestycję wsparły również samorządy: województwo łódzkie (500 tys. zł), powiat (100 tys. zł), gmina Sławno (50 tys. zł), gmina Paradyż (25 tys. zł) oraz gmina Opoczno, która nieodpłatnie przekazała działkę pod budowę komendy. Dotacja z rezerwy celowej pozwoli zachować ciągłość w realizacji zadania.
Inwestycje w komendach powiatowych, w tym również budowa nowej siedziby policji w Opocznie, prowadzone są w ramach tzw. standaryzacji komend powiatowych. Jej celem jest poprawa i jednocześnie ujednolicenie stanu technicznego policyjnych komend w całym kraju. Dzięki temu poprawić się mają nie tylko warunki pracy policjantów, ale również warunki, w jakich przyjmowani są obywatele.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (793) z dnia 21 Września 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »