tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Unia da na remont 726

 
W ubiegłym tygodniu zapadła decyzja o dofinansowaniu rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 726 na odcinku Dęborzeczka - Bukowiec Opoczyński ze środków unijnych


To już pewne. Samorząd województwa łódzkiego otrzymał blisko 27,5 mln zł na trwającą od kilku miesięcy rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 726 na terenie naszego powiatu. Na razie nie wiadomo jednak, czy dotacja przyspieszy przebudowę kolejnych odcinków drogi.
Trwający remont drogi wojewódzkiej nr 726 to pierwszy etap większej inwestycji polegającej na rozbudowie tej drogi na odcinku Rawa Mazowiecka - Inowłódz - Bukowiec Opoczyński oraz Opoczno - Żarnów. Prace pomiędzy Bukowcem Opoczyńskim a Dęborzeczką od października ubiegłego roku prowadzi firma Skanska. Zgodnie z umową mają się one zakończyć we wrześniu 2013 roku. Wykonawca na tyle uwinął się jednak z robotą, że najprawdopodobniej jeszcze w tym roku droga będzie przejezdna. Formalności związane z odbiorem inwestycji potrwają co prawda kilka miesięcy dłużej, ale w tym czasie kierowcy będą się już cieszyć nową trasą.
Przypomnijmy, że na odcinku Bukowiec Opoczyński - Dęborzeczka powstaje całkiem nowa droga, z parametrami technicznymi klasy G. Zadanie obejmuje wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni, przebudowę i rozbudowę skrzyżowań, budowę wiaduktu nad CMK, budowę zatok autobusowych, chodników, dróg dojazdowych do nieruchomości, zjazdów i przepustów, odwodnienie drogi oraz jej oświetlenie. Inwestycja pochłonie ponad 31 mln zł. Jak się teraz okazało, jej koszt w znacznej mierze zostanie pokryty dotacją z Unii Europejskiej. O jej przyznanie województwo łódzkie wnioskowało w ramach działania ?Drogi? Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Projekt znajdował się na liście rezerwowej, jednak z chwilą pojawienia się dodatkowych środków zarząd województwa (który jest przecież instytucją zarządzającą RPO) zakwalifikował go do Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych. W ciągu zaledwie kilku dni oceniono go pozytywnie pod względem formalnym i merytorycznym. W ubiegłym tygodniu, 11 września, zarząd województwa przyjął uchwałę zatwierdzającą przyznanie dofinansowania. Na przebudowę odcinka Bukowiec Opoczyński - Dęborzeczka województwo otrzymało 27,4 mln zł dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Z własnego budżetu wyłoży więc na ten cel niecałe 4 mln zł.
Przyznanie dotacji nie wpłynęło na zmianę planów dotyczących przebudowy kolejnych odcinków tej drogi, choć liczyliśmy, że może przyspieszyć ich realizację. Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Dróg Wojewódzkich prace na odcinku Dęborzeczka - Inowłódz zaplanowane są na lata 2013-2015. Ewentualna zmiana tych terminów zależy od tego, jaki będzie budżet na przyszły rok. A to będzie wiadomo dopiero na przełomie grudnia i stycznia.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (793) z dnia 21 Września 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »