tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Zimowe ferie z MDK

 Przygotowania do startu balonów


Miejski Dom Kultury po raz pierwszy przygotował ferie dla dzieci pod hasłem „Aktywnie i bez nudy”. Z wypoczynku skorzystało 70 dzieci w wieku od 7 do 14 lat, ale zainteresowanie tą formą wypoczynku przeszło nasze wszelkie oczekiwania. W tydzień po ukazaniu się propozycji ferii brakło miejsc dla chętnych.
Przygotowany program okazał się bardzo atrakcyjny. W godzinach od 13.00 do 17.00 instruktorzy MDK: Aleksandra Mlonka, Lidia Stanek, Agata Andrzejewska, Wojciech Turek, Andrzej Kurowski, Przemek Nowak i Jakub Zięba, prowadzili zajęcia według wcześniej przygotowanego planu.
Wszystko zaczęło się balem przebierańców, podczas którego dzieci przystrojone w przygotowane przez siebie stroje i makijaż mogły się ze sobą zapoznać i zaprzyjaźnić. A potem praktycznie codziennie: zajęcia na basenie, seanse filmowe, zajęcia plastyczne, modelarskie i aktorskie. Wielce atrakcyjne okazały się dla uczestników spotkania muzyczne, w czasie których rekordy popularności biło karaoke i gra na instrumentach muzycznych. Uczestnicy i opiekunowie lepili wspaniałe śniegowe rzeźby i fotografowali miasto podczas pleneru fotograficznego. Turniej szachowy i warcabowy wyłonił młodych mistrzów. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach tańca towarzyskiego, gdzie uczyły się salsy pod okiem samego mistrza Roberta Szatanika i tańca sportowego, który poprowadziła trenerka zespołu „Aster” Beata Będerz. Niektórzy uwielbiali grę w tenisa stołowego i gry planszowe. Zwieńczeniem ferii był kulig i ognisko z kiełbaskami. Dzieci bawiły się wybornie. Uczestnicy konkursów przeprowadzanych podczas różnych form zajęć otrzymywali upominki. Codziennie był również dla wszystkich słodki poczęstunek.
Oprócz ferii zorganizowanych instruktorzy prowadzili w godzinach dopołudniowych (od 9.00 do 12.00) zajęcia nieodpłatne dla wszystkich chętnych dzieci w zakresie plastyki, muzyki, tańca, gry na skrzypcach, wokalu, modelarstwa i teatru. Te zajęcia również cieszyły się ogromnym powodzeniem.
Pomysł zorganizowania ferii w MDK okazał się bardzo trafny, spotkał się z dużym zainteresowaniem i był atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu.
foto: Foto E. Zagdański


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (659) z dnia 26 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »