tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Wydeklamowali nagrody

 
Recytatorzy z MDK znów w ogólnopolskiej czołówce

Miejski Dom Kultury w Radomsku już po raz piętnasty zorganizował 17 października Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. ks. J. Popiełuszki pod hasłem „Zło dobrem zwyciężaj”. Konkurs ma na celu integrowanie młodzieży wokół chrześcijańskich wartości, rozpowszechnianie ideałów życia ks. Jerzego, przybliżanie tematyki sakralnej i patriotycznej w literaturze, kształtowanie wrażliwości na piękno języka oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich.
W konkursie wzięło udział 48 wykonawców, którzy zaprezentowali się w trzech turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej i wywiedzione ze słowa.
Wśród recytatorów znaleźli się członkowie koła teatralnego z Miejskiego Domu Kultury działającego pod kierunkiem Agaty Andrzejewskiej: Paweł Mazur, Milena Jędrzejewska, Olga Korbel, Katarzyna Mazur i Anna Przygodzka.
W turnieju recytatorskim w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Milena Jędrzejewska a Anna Przygodzka zdobyła drugie miejsce w kategorii osób dorosłych. Zwyciężczynie otrzymały nagrody pieniężne i książkowe oraz dyplomy.
Gratulujemy!


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (641) z dnia 23 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »