tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Wciąż aktywni

 

Życie na emeryturze czy rencie nie musi oznaczać siedzenia przed telewizorem. Można czas spędzać aktywnie i przyjemnie, w gronie kolegów.
W Opocznie działa koło Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, zrzeszające ponad 60, byłych funkcjonariuszy. Koło zaktywizowało swoją działalność po wyborach nowego zarządu, w październiku ub.r. Ta reorganizacja zaowocowała i już wkrótce emeryci i renciści zaczęli spotykać się coraz częściej na rozmaitych imprezach: świątecznych i zupełnie zwyczajnych, by wspólnie pogadać i powspominać czasy służby, razem pojechać do teatru czy też złożyć sobie świąteczne życzenia. Wszystko to jest dokumentowane i uwieczniane w nowo powstałej kronice koła.
Jak nam powiedział Andrzej Król, szef koła, w ostatnich dniach grupa byłych policjantów wyjechała na pięciodniową (5-9 października) wycieczkę do Zakopanego. Udało się nam, bo proszę spojrzeć, jaka jest teraz pogoda i co się dzieje w Zakopanem - mówi. My mieliśmy jeszcze piękne, słoneczne dni. Po drodze odwiedziliśmy Wadowice, by tam przemierzyć szlak papieski i spróbować słynnych kremówek, a potem pojechaliśmy do Krakowa, gdzie zaplanowaliśmy rejs po Wiśle i spacer pod Sukiennicami. Przypadkiem trafiliśmy na obchody rocznicowe PKOl-u. Mieliśmy okazję zobaczyć śmietankę polskiego sportu, olimpijczyków i działaczy, a także zasłużonych sprawozdawców sportowych. Była okazja porozmawiać z nimi, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Potem już góry: zjazd kolejką, Kasprowy, Gubałówka, Łysa Polana i Krupówki, Dolina Kościeliska. Praktycznie wszędzie chodziliśmy piechotką, tak dla zdrowia. Tylko na ognisko zostaliśmy przewiezieni góralskimi bryczkami. Było wspaniale!
A co w planach? Już wkrótce wyjazd do teatru i policyjny opłatek. A potem - kolejne spotkania, wycieczki, święta.
I jeszcze jedno, już nie związane z wycieczką. Ważne jest dla nas, byłych policjantów, że w związku ze zmianami przepisów nareszcie będziemy mogli wystąpić przy okazji świąt państwowych i święta policji w mundurach. Dotychczas było to zakazane. Na szczęście ten przepis został zmieniony. To zasługa naszych kolegów - emerytów policyjnych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (641) z dnia 23 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »