tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Opoczno w Blachowni

 

Z udziałem blisko stu tanecznych duetów odbył się w Blachowni koło Częstochowy piąty ogólnopolski turniej tańca towarzyskiego, organizowany dla par rozpoczynających swoją przygodę z tańcem.
W zawodach mających charakter turnieju miast po raz czwarty z rzędu wystartowała taneczna reprezentacja gminy Opoczno złożona z uczestników zajęć prowadzonych przez Studio Tańca TICO.
Dwa pierwsze miejsca w grupie par 14- i 15-letnich w klasie F przypadły opocznianom. Na najwyższym stopniu podium stanęli Krzysztof Pokrzywka i Klaudia Pietrzyk, wyprzedzając Huberta Nieradkiewicza i Elżbietę Tkaczyk. W tej samej kategorii wiekowej, ale w klasie sportowej E trzecie miejsce wytańczyli Artur Kwapis i Marlena Stanek.
W rywalizacji najmłodszych uczestników turnieju bardzo dobrze spisali się Jakub Wosek i Julia Kaluźna, zajmując piąte miejsce na 15 startujących duetów w kategorii do 9 roku życia. Wynik ten jest tym bardziej godny uznania, gdyż para TICO tańczyła awansem w wyższej klasie tanecznej.
Wśród par 12- i 13-letnich na piątym miejscu ukończyli zawody Wiktor Kwiecień i Katarzyna Lewocha tańczący w klasie G, a na szóstym Maciej Kołodziejczyk i Agata Tkaczyk występujący w klasie F.
O krok od awansu do finału byli Bartłomiej Bolek i Ola Świątek oraz Bartłomiej Chomicz i Joanna Rutowicz w kategorii 12- i 13-latków oraz Przemek Paduch i Sandra Nita i Wiktor Sobczyk i Faustyna Kwiecień wśród zawodników do 11 roku życia.
Wyjazd na taneczne zawody do Blachowni był możliwy dzięki wsparciu gminy Opoczno za co tancerze, rodzice i trenerzy Studia Tańca TICO serdecznie dziękują burmistrzowi Janowi Wieruszewskiemu.
Tancerze Studia Tańca TICO już przygotowują się do kolejnych startów. Na początku listopada organizowane są drugie już "Warsztaty pod okiem mistrzów". Tym razem tematem przewodnim całodziennych zajęć będą tańce latynoamerykańskie oraz techniki współczesne.
Jednocześnie przypominamy że zajęcia taneczne Studia Tańca TICO odbywają się w Zespole Szkół Prywatnych przy ul. Partyzantów 1a. Zajęcia planowe odbywają się dwa razy w tygodniu, a dodatkowo w weekendy organizowane są doraźnie zajęcia doszkalające.
Dzieci w wieku do 9 lat
- grupa początkująca: wtorki i czwartki, godz. 17.00,
- grupa zawansowana: poniedziałki i piątki godz. 17.00,
młodzież:
- grupa początkująca: poniedziałek i piątek w godz. 18.00-19.30,
- grupa zaawansowana: wtorki i czwartki w godz. od 18.00 do 20.00.
dorośli:
- grupa początkująca i salsa: wtorki, godz. 20.00
- grupa zaawansowana: poniedziałki i piątki 19.30-21.00
Do grup początkujących nadal przyjmowane są zapisy. Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel. 697 087 511.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (641) z dnia 23 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »