tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Tygrysy Drzewica na podium w Przysusze

 
Przysuska Amatorska Liga Piłki SiatkowejDrużyna Tygrysów Drzewica. Stoją od lewej: Michał Woźniak, Bartłomiej Ciesielski, Hubert Czerniak, Karol Ciesielski, Karol Żarski, Paweł Świątek. Na dole od lewej: Mariusz Tąder, Marcin Żach, Paweł Wesołowski, Tomasz Sieroń, Piotr Chmielewski


W piątek, 4 marca dobiegły końca rozgrywki Przysuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. W turnieju finałowym wystąpiły drużyny, które zajęły miejsca od 1. do 4. Były to kolejno Prymus Wolanów, Art–Kom Opoczno, Team Woźniak & Kołodziejczyk i Tygryski Drzewica.

Półfinały
Pierwszy mecz półfinałowy rozegrały ze sobą drużyny Art–Komu i Teamu Woźniak&Kołodziejczyk. Ku zaskoczeniu kibiców pierwszego seta pewnie wygrali opocznianie, którzy nie byli faworytem. Druga partia to jednak dominacja gospodarzy rozgrywek. W tie–breaku po zaciętej walce zwyciężył i pierwszym finalistą został Team. Trapiony kontuzjami Art–Kom musiał zadowolić się tak zwanym małym finałem.
Art–Kom Opoczno – Team Woźniak & Kołodziejczyk 1:2

W drugim półfinale Prymus Wolanów, lider po rundzie zasadniczej, podejmował ekipę drzewickich Tygrysów. Spotkanie było mniej wyrównane i zakończyło się zwycięstwem dwukrotnego triumfatora ligi. Należy jednak wspomnieć, że w obecnym sezonie drużyna z Wolanowa wygrała rozgrywki amatorskiej ligi radomskiej, co świadczy o jej bardzo wysokim poziomie sportowym.
Tygrysy Drzewica – Prymus Wolanów 0:2

Mecz o trzecie miejsce
Mały finał to derby powiatu opoczyńskiego. Kolejne starcie, w którym obie ekipy chciały potwierdzić swoją dominację w siatkarskim środowisku naszego powiatu. Po bardzo zaciętym, pełnym emocji pojedynku lepsze okazały się Tygrysy.
Tygrysy Drzewica – Art–Kom Opoczno 2:1
Drużyna Tygrysów wystąpiła w składzie: Michał Woźniak, Bartłomiej Ciesielski, Hubert Czerniak, Karol Ciesielski, Karol Żarski, Paweł Świątek, Mariusz Tąder, Marcin Żach, Paweł Wesołowski, Tomasz Sieroń, Piotr Chmielewski.

Finał
Finał to popis siatkówki na najwyższym poziomie. Dwie drużyny znające się od lat z radomskich oraz przysuskich parkietów walczyły o najwyższy stopień podium. Wymiana na atomowe zagrywki i ataki, spektakularne obrony oraz bloki zakończyła się zwycięstwem Wolanowa.
Prymus Wolanów – Team Woźniak & Kołodziejczyk 2:1

* * *
Trzecie miejsce to największy dotychczasowy sukces Tygrysów w PALPS. Co trzeba podkreślić, ten wynik został osiągnięty w wyjątkowo wyrównanej i silnej, liczącej 11 drużyn stawce. W poprzednich sezonach drzewiczanom nie udawało się nawet awansować do pierwszej ósemki, lecz po kilku wzmocnieniach personalnych przyszedł historyczny sukces. Należy również dodać, że nagrodę dla najlepszego rozgrywającego ligi otrzymał kapitan Tygrysów Hubert Czerniak. Gratulujemy!


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (713) z dnia 11 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »