tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Sportowa integracja w Adamowie

 
W sobotę, 29 czerwca odbyła się w Adamowie impreza integracyjna dla mieszkańców, zainicjowana przez Radę Sołecką z sołtysem Iwoną Sroką na czele. W zabawie wzięło udział ponad stu pięćdziesięciu uczestnikówRodzinna integracja na sportowo w Adamowie


Rywalizowano w trzech kategoriach: dzieci do dziesięciu lat, młodzieży powyżej dziesięciu lat oraz dorosłych. Uczestnicy pierwszych dwóch grup rywalizowali w rzutach woreczkami do celu oraz ringiem, skokach w workach oraz przeciąganiu liny.
Wśród dzieci w ringo najlepszy okazał się Wiktor Nowicki, a w rzucaniu woreczkami do celu bezkonkurencyjny był Maciej Grabski. W skokach w workach zwyciężyła drużyna w składzie: Zuzanna, Łukasz, Augustyn Turlińscy i Michał Grudzień, a w przeciąganiu liny nie było lepszych od Hanny Długosz, Zuzanny Turlińskiej, Wiktora Wróbela i Bartłomieja Wędzikowskiego.
Młodzieżową rywalizację w ringo wygrał Jakub Sroka, a woreczkami najlepiej rzucała Karina Stępień. W skokach w workach bezkonkurencyjna okazała się drużyna w składzie: Wiktoria Stępień, Magdalena Pikuła, Szymon Białek i Łukasz Turliński. W przeciąganiu liny najlepsi byli: Natalia Białek, Wiktoria Stępień, Wojciech Grudzień i Piotr Kopera.
Dorośli rozpoczęli od rozegrania meczu siatkówki, następnie przeciągali linę, rzucali ringo, a małżeństwa miały okazję wykazać się podczas tańca z balonem przy dźwiękach muzyki.
Z dorosłych zawodników w ringo pierwsze miejsce wywalczył Krzysztof Zięba. W rozgrywkach piłki siatkowej zwyciężył zespół w składzie: Karina Stępień, Emilia Białek, Mariusz Skorupa, Szymon Białek, Konrad Walczak i Jan Wróbel. W przeciąganiu liny najlepsi byli: Jarosław i Dariusz Turlińscy, Krzysztof Zięba, Ireneusz Białek, Dariusz Stępień i Tadeusz Sroka. W tańcu z balonem bezkonkurencyjni okazali się Teresa i Henryk Koprowie.
Zdobywcy czołowych miejsc we wszystkich konkurencjach otrzymali nagrody. ? Te zawody pozwoliły na odkrycie wielu talentów wsi ? mówi dumna Iwona Sroka.
Zwieńczeniem imprezy był konkurs o nagrodę sołtysa, który polegał na zaśpiewaniu wylosowanej piosenki. Było o co walczyć, bowiem główną nagrodą była para gumofilców, ufundowana przez sołtysa. Grand prix otrzymał Leszek Murawski.
Po sportowych zmaganiach nadszedł czas na integrację mieszkańców Adamowa podczas pieczenia kiełbasek przy ognisku oraz wspólnych pląsach przy wakacyjnych rytmach. Sołtys uważa imprezę za udaną: ? Widać było, że wszyscy świetnie się bawili. I starsi, i młodsi, a dobra zabawa i integracja były naszymi głównymi celami, które sobie założyliśmy podczas organizacji tego przedsięwzięcia ? podsumowała Iwona Sroka.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (834) z dnia 5 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »