tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Udana niedziela na rowerach

 
XI Rajd Rowerowy Towarzystw Sportowych "Opoczno 2013"

W niedzielę, 30 czerwca została przeprowadzona jedenasta edycja Rajdu Rowerowego Towarzystw Sportowych pod patronatem przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego, Marka Mazura. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zgromadziła 135 rowerzystów w wieku od 9 do 78 lat.
Do pokonania był dystans 47 km. Grupa ruszyła z ul. Biernackiego. Jechała ulicami Kwiatową, Libiszewską i Staromiejską, potem przez Wolę Załężną, Zameczek, Trzebinę, Świerczynę, Radzice Duże, Radzice Małe, lasy spalskiego parku krajobrazowego, Dębę, Buczek, Libiszów, Sobawiny i przez Wolę Załężną wróciła do Opoczno.
Kolumna była zabezpieczana przez radiowozy Komendy Powiatowej Policji i Straży Miejskiej, karetkę pogotowia z Vita?Medu oraz samochód organizatora. Poruszała się z prędkością dostosowaną do wieku uczestników.
Na półmetku w Bielawach ? w miejscu upamiętniającym stacjonowanie oddziału majora Hubala ? zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz spotkanie z Marianem Zachem, który przybliżył historię Bielaw i oddziału Hubala. Po krótkim odpoczynku wyruszono w trasę powrotną.
Już w Opocznie odbyło się podsumowanie imprezy. Rozlosowano nagrody, wyróżniono najmłodszego uczestnika rajdu ? Igora Jeża (9 lat) ? i najstarszego ? Władysława Kucharskiego (78 lat). Najliczniejszą organizacją była drużyna "Gringle" z Opoczna.
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ufundowała nagrody dziesięciorgu uczestnikom. Talony sfinansowane przez Wojewódzkie Zrzeszenie LZS otrzymali: Paweł Belicał, Anna Pęczek i Kamila Fornalczyk. Na zakończenie wszyscy posilili się grochówką przygotowaną przez Urząd Miejski.
Komandorem rajdu był Szymon Szpoton, a sędziami czuwającym nad bezpieczeństwem rowerzystów: Marek Sijer, Piotr Jaworski, Mirosław Bąk, Halina Kaftan, Artur Fornalczyk i Przemysław Szpoton. Dziękując za uczestnictwo, Szymon Szpoton zaprosił na następny rajd rowerowy, który planowany jest na 15 września.Odpoczynek na leśnej polanie w BielawachO historii opowiedział Marian Zach


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (834) z dnia 5 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »