tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Marceli wygrywa dla dziadka

 
Grand Prix MTB


30 czerwca w Jeleniej Górze zostały rozegrane międzynarodowe zawody Grand Prix MTB Maja Włoszczowska MTB Race w formacie olimpijskim cross country. W prestiżowej imprezie wystartowała czwórka zawodników ze Sławna.
Najlepiej z naszych zaprezentował się junior młodszy Marceli Bogusławski, wygrywając zdecydowanie wyścig w swojej kategorii. Dwie godziny po zwycięstwie, jeszcze przed dekorację na podium, do Marcelego dotarła wiadomość o nagłej śmierci ukochanego dziadka, Stanisława. Marceli w wypowiedziach podczas ceremonii dekoracji zwycięzców dedykował swoje zwycięstwo dziadkowi.
Drugi z naszych juniorów młodszych, Tomasz Budziński jechał na trzeciej pozycji. Podczas ostatniej rundy na zjeździe miał defekt roweru i musiał wycofać się z wyścigu. W karbonowej ramie nie wytrzymało mocowanie koła i tylnej przerzutki.
W wyścigu juniorów Kamil Wróbel zajął 14. miejsce. W wyścigu elity kobiet w międzynarodowej obsadzie Marta Turoboś zajęła 10. miejsce, co dało jej 3 lokatę w kategorii młodzieżowej U?23.
W niedzielę odbyły się również wyścigi kolejnej edycji Szlaku Solnego. Rozegrano je w Skomielnej Białej. Dla juniorów młodszych były to czwarte zawody eliminacyjne do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który zostanie rozegrany 20 lipca w Sławnie.
W zawodach wystartował Marcin Budziński, któremu punkty zdobyte w trzech poprzednich eliminacjach nie gwarantowały występu w finale. Marcin pojechał poprawnie, wywalczył szesnaste miejsce, co dało mu pewny awans do wyścigu finałowego w Sławnie.
Podczas finałów w Sławnie wystartuje 40 zawodników, którzy w czterech wyścigach eliminacyjnych zgromadzili największą ilość punktów oraz 20 zawodniczek. W gronie startujących będzie czworo zawodników LKK LUKS Sławno: Emilia Jędrzejczyk, Marceli Bogusławski, Tomasz Budziński, Marcin Budziński. Współorganizatorami zawodów finałowych OOM są wójt gminy Sławno i LKK LUKS Sławno.
W niedzielę, 21 lipca na tej samej trasie w Sławnie odbędę się ogólnopolskie wyścigi w kolarstwie górskim o puchar wójta gminy Sławno "Sandstone Race". W imprezie będą uczestniczyć zawodnicy z licencjami. Oganizatorzy zapraszają również amatorów. Wystartować może każdy. Rozegrane zostaną również wyścigi dla dzieci i rodziców. Na najlepszych czekają puchary i nagrody.
Wśród uczestników i kibiców zostaną wylosowane cenne nagrody, m.in. dwa rowery (jeden dla zawodników i jeden dla kibiców), komplety strojów kolarskich i akcesoria rowerowe (dla wszystkich). Wiecej szczegółów za tydzień i na plakatach.
A w najbliższy weekend w Żerkowie koło Leszna zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim MTB. Początkowo w mistrzostwach miała wystartować liczna grupa kolarzy ze Sławna, jednak po naradzie i obliczeniu kosztów wyjazdu do Żerkowa pojadą tylko najstarsi kolarze. Wystartują w wyścigach rozgrywanych w niedzielę. Pozostali skupiają się na przygotowaniach do startu w Sławnie.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (834) z dnia 5 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »