tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Najlepsi w powiecie

 
Podczas XXVI sesji Rady Powiatu, która odbyła się w środę, 26 czerwca, podsumowano ubiegłoroczne osiągnęcia sportowców z powiatu opoczyńskiegoTuż po dekoracji czołowych sportowców i trenerów powiatu w sezonie 2012


Uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego w 2012 roku zainaugurowała czerwcową sesję. Opierając się na przyjętej w styczniu uchwale dotyczącej stypendiów, nagród i wyróżnień sportowych, władze powiatu uhonorowały najlepszych zawodników i trenerów z terenu powiatu.
Sportowcem roku został kajakarz górski Grzegorz Kiljanek, dla którego miniony sezon był najlepszym, ale niestety ostatnim w karierze. Kanadyjkarz LKK Drzewica spełnił swoje marzenia i po ciężkich kwalifikacjach wywalczył nominację olimpijską do Londynu. Na Igrzyskach Olimpijskich zajął dziewiąte miejsce. Świetnie spisał się podczas regat Pucharu Świata we francuskim Pau, gdzie był drugi. Został także mistrzem Polski seniorów w C?1 i wicemistrzem w drużynie C?1x3.
Drugie miejsce przyznano Marcie Turoboś, kolarce Integral Collections LKK LUKS Sławno. Do jej najważniejszych osiągnięć ubiegłego roku należą: zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w kolarstwie górskim, piąte miejsce Mistrzostw Polski Seniorek w kolarstwie przełajowym oraz udział w Mistrzostwach Świata MTB w Saalfelden (Austria).
Trzecią pozycję zajął Jerzy Strzelecki, niesłyszący szachista, zrzeszony w LKS Opocznianka i Arkadii Otwock. Sezon 2012 miał pełen sukcesów. Wywalczył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski w Łukowie i brązowy Indywidualnych Mistrzostw Polski w Radomiu. Uczestniczył w Indywidualnych Mistrzostwach Świata w Kazachstanie, gdzie zajął 14. miejsce.
Oprócz pucharów i listów gratulacyjnych najlepsza trójka otrzymała nagrody finansowe.
W gronie wyróżnionych statuetkami, grawerowanymi tabliczkami i dyplomami znaleźli się: Bogusław Stępień, Daniel Wierzbicki, Andrzej Stępień, Mariusz Tomczyk, Łukasz Tępiński, Mateusz Lachowski, Mirosław Rubaj (zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych przy WTZ w Opocznie), Łucja Wiktorowicz ? lekkoatletka LUKS Ekonomik i Opoczno Sport Team, kolarze Maria Ziółkowska i Marceli Bogusławski z LKK LUKS Sławno oraz lekkoatleta Sławomir Kuc, zawodnik UMLKS Pegaz przy Zespole Szkół Prywatnych.
Wyróżniono również trenerów: Jacka Wojtarka (LUKS Ekonomik), Marka Grabolusa (UMLKS Pegaz), Radosława Łypczaka (Klub Olimpiad Specjalnych przy WTZ) oraz Przemysława Gierczaka (LKK LUKS Sławno).
Po dekoracji głos zabrał radny Andrzej Sosnowiec. Przypomniał największe sukcesy olimpijczyka Grzegorza Kiljanka, dziękując mu za lata wspaniałej kariery i dostarczanie sportowych wzruszeń.
Ze sportem, tyle że w wydaniu strażackim, wiązała się kolejna uroczystość. Władze powiatu doceniły sukces, jaki w XV Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Sporcie Pożarniczym zanotowała reprezentacja Komendy Powiatowej PSP. Opoczyńscy strażacy zajęli pierwsze miejsce, wygrywając we wszystkich konkurencjach ? zarówno indywidualnie jak i drużynowo.
Z tej okazji list gratulacyjny odebrali komendant powiatowy PSP, st. bryg. Stanisław Sagalara oraz p.o. zastępcy komendanta, mł. bryg. Dariusz Rzepka, który był kierownikiem zwycięskiej reprezentacji.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (834) z dnia 5 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »