tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Opoczyński beach soccer

 
W sobotę, 29 czerwca nad opoczyńskim zalewem odbył się I Turniej Plażowej Piłki Nożnej, zorganizowany przez Opoczno Sport Team oraz Zespół Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym w ramach miejskiej akcji "Powitanie lata"Turniej plażowej piłki nożnej rozegrano w Opocznie po raz pierwszy


Do turnieju beach soccer zgłosiło się 14 drużyn: Modrzewianka, Kaja Opoczno, Niva Kozenin, Opoczno Sport Team, Legendy PRL, F.W. Mat?Instal, PSB Standard, Szóstka, Ślepi Snajperzy, Kaja Opoczno II, Nauczyciele, Wójcin, Interm Opoczno i ASK Team.
Pierwsza runda rywalizacji odbywała się w czterech grupach, z których do dalszego etapu awansowały po dwie najlepsze drużyny. Mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe zostały rozegrane systemem pucharowym. W półfinałach znalazły się ekipy Modrzewianki, Wójcina, Szóstki oraz ASK Team.
W meczu o trzecie miejsce ASK Team pokonał Modrzewiankę.
Skład ASK Team: Mateusz Łaski, Paweł Adamiak, Piotr Adamiak, Dawid Adamiak, Radosław Głąbiński, Jacek Świąder, Piotr Żak.
Modrzewianka grała w zestawieniu: Kamil Pacek, Michał Telus, Robert Krzysztofik, Konrad Róg, Marcin Róg, Wiktor Róg, Tomasz Róg, Paweł Składowski, Łukasz Białas.
Finał pomiędzy Szóstką a Wójcinem, na który wszyscy czekali, zapowiadał się bardzo emocjonująco. Naprzeciw siebie stanęły drużyny z najlepszym bilansem punktowym i bramkowym. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i sędzia turnieju, Grzegorz Stępień, zarządził rzuty karne. "Dziewiątki" skuteczniej wykonywali zawodnicy Szóstki i to oni wyszli z tej piłkarskiej loterii zwycięsko 2:1.
Mistrzowie I Turnieju Plażowej Piłki Nożnej "Opoczno 2013", zawodnicy Szóstki Opoczno, zagrali w składzie: Kamil Lorek, Marcin Sanik, Paweł Grzybek, Michał Telus, Jacek Łukasik, Łukasz Berc, Łukasz Grzybek, Przemysław Bińkowski, Damian Telus, Kamil Baranowski.
Skład zespołu Wójcina: Mariusz Koćmin, Grzegorz Papiernik, Marcin Koćmin, Artur Wach, Marcin Gębicki, Mateusz Śliwka, Mariusz Wach, Kamil Ruś.
Drużyny, które stanęły na podium otrzymały puchary, wręczone przez samorządowe władze miasta. Za przygotowanie boiska oraz oprawę zawodów odpowiedzialni byli Damian Pietrasik i Mariusz Sarwiński.
Trzeba podkreślić, że ze względu na złe warunki pogodowe jeszcze w czwartek organizacja turnieju stała pod znakiem zapytania. Jebnak pomoc straży pożarnej oraz zaprzyjaźnionych firm umożliwiła wykonanie tego trudnego zadania.
Nad zalewem odbyły się ponadto biegi o puchar QuimiCer, "Ekstremalny bieg o puchar burmistrza Opoczna". Do dyspozycji uczestników były kajaki oraz sprzęt do sportów wodnych.

* * *
W poniedziałek do naszej redakcji zadzwonił czytelnik, który poinformował, że bramki do piłki plażowej są demontowane. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wyposażenie boiska stanowi własność organizatorów turnieju. Bramki nie zostały ustawione na stałe, dlatego nie można ich było zostawić. Po drugie, bez odpowiedniego przytwierdzenia do podłoża długo by nie postały. Aluminium jest przecież łakomym kąskiem dla złodziei?
Mamy jednak dobrą wiadomość. Jak informuje Damian Pietrasik, aktualnie trwają procedury dające możliwość instalacji bramek na stałe ? tak, aby boisko było w pełni dostępne w okresie wakacyjnym.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (834) z dnia 5 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »