tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Powitanie lata

 
W sobotę, 29 i w niedzielę, 30 czerwca mieszkańcy naszego miasta wzięli udział w pierwszym pikniku rodzinnym pod hasłem

Nie jesteśmy w stanie opisać wszystkich imprez, jakie miały miejsce podczas pikniku. Program był atrakcyjny i każdy mógł w nim coś znaleźć dla siebie. Choć z pewnością znajdą się i tacy, którzy uważają inaczej, ale jak mówi stare porzekadło jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.

Sobotni piknik rodzinny upłynął pod znakiem imprez sportowo?rekreacyjnych, nad zalewem i w centrum miasta, a także warsztatów tanecznych i występów artystycznych na scenie plenerowej. Nad zalewem miłośnicy różnych dyscyplin sportu mogli wziąć udział w biegu o puchar firmy QuimiCer, regatach kajakowych i plażowej piłce nożnej. Po południu rozpoczął się I Extreme Bieg o Puchar Burmistrza Opoczna. Imprezy sportowe odbywały się także w centrum miasta na orlikach, m.in. plażowa piłka siatkowa, wakacyjny turniej w piłce nożnej, turniej tenisa stołowego, rozgrywki w streetballa. W pobliżu MDK odbywał się turniej szachowy i zawody w wyciskaniu odważnika. Przy okazji imprez sportowych chętni mogli wziąć udział w tańcu fitness, zajęciach krav maga kids, czy beach zumba party. Przez cały dzień przy namiotach rozstawionych na ul. Biernackiego mieszkańcy mogli uczestniczyć w warsztatach tanecznych, tańca towarzyskiego, hip?hop, zumba, fitness. Z myślą o dzieciach zorganizowano malowanie buziek i karaoke. Na stoisku gminy chętni mogli obejrzeć najciekawsze prace uczestników konkursów plastycznych "Segreguj z nami, walcz z odpadami", "Zwierzaki ? śmieciaki", "Nie wszystko złoto, co się świeci", "Drugie życie "zrywki" oraz fotograficznego "ŚmieciMY". Dla miłośników motoryzacji Stowarzyszenie Miłośników Motocykli "Striders" przygotowało pokaz motocykli. A fani czterech kółek mogli obejrzeć a nawet skorzystać z jazdy próbnej samochodami.
W południe na scenie plenerowej, w tym roku usytuowanej, na parkingu przy pływalni rozpoczęły się koncerty i występy artystyczne. Widzom swoimi występami umilali czas uczniowie z ZSS nr 3 i nr 1, a także tancerze z Centrum Tańca i Ruchu TICO. Potem można było wysłuchać zespołów "Bałagan", "PZNW" i "DAZED". Wystąpili też soliści Paweł Supernat i Justyna Kowalczyk. Na zakończenie sobotniego wieczoru organizatorzy zaproponowali dyskotekę z Radiem Strefa FM. Organizatorzy nie zapomnieli też o nagrodzeniu laureatów konkursów ekologicznych i zawodów sportowych. Także w sobotę koło pływalni, odbyła się zbiórka krwi zorganizowana w mobilnym autobusie przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Trzeba przyznać, że akcja jednak nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem. Zarejestrowało się dziesięć osób, spośród których cennym lekiem mogło podzielić się dziewięć. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o ponad cztery litry krwi. Trzy osoby zaliczyły swój krwiodawczy debiut.
Niedziela, 30 czerwca także upłynęła pod znakiem sportu, występów artystycznych i innych atrakcji. Tego dnia na scenie jako pierwsze prezentowały się przedszkolaki. Te występy zawsze gromadzą liczną publicznością, a w szczególności rodziny małych artystów. Jak widać było nie tylko przedszkolaki wspaniale się bawiły. Podczas występów dzieci zachwycały ciekawe układy taneczne, kolorowe stroje i taniec. Dla wszystkich przybyłych najważniejsza była dobra zabawa. Umiejętności recytatorskie oraz wdzięk osobisty dzieci, były nagradzane gromkimi brawami.
Już tradycyjnie, także opoczyńska szkoła nauki jazdy "Szóstka" przygotowała konkurs, w którym udział wzięło wielu uczestników. Kierowcy musieli pokonać specjalny tor i wykazać się doskonałą płynnością manewrów, wożąc piłeczkę na specjalnym talerzu. Oczywiście te skomplikowane manewry należało wykonać jak najszybciej. Pierwsze miejsce zajął Paweł Turliński, z czasem 54,28, tuż za nim przyjechali Grzegorz Galasiński 58,62 i Grzegorz Januszewski 1.00,13. Nagrodą główną był bezpłatny kurs na prawo jazdy. Dwaj pozostali zwycięzcy zostali nagrodzeni kursem na operatora wózków jezdniowych o wartości 400 zł.
Na ul. Biernackiego opocznianie mieli okazję obejrzeć wyposażenie żołnierzy z 25 BKPow. w Tomaszowie Mazowieckim. Obok broni, można było obejrzeć przeciwlotniczy zestaw rakietowo?artyleryjski i odzież ochronną. W dalszej części programu, można było zobaczyć, jak wygląda praca strażaków, którzy jako pierwsi dojeżdżają na miejsce wypadku drogowego. Widzowie obejrzeli, jak przebiega akcja ratownicza poszkodowanych w wypadkach, gdy występuje konieczność użycia specjalistycznego sprzętu ratowniczego. Takie wrażenia zapewnili strażacy z PSP oraz OSP, których pokaz zgromadził liczne grono obserwatorów. Podczas pikniku nie zabrakło także przedstawicieli KPP, którzy prezentowali dwa radiowozy i motocykle, a także sprzęt wykorzystywany podczas imprez masowych. Głównymi zainteresowanymi były dzieci, które chętnie włączały w radiowozach sygnały dźwiękowe i błyskowe.
Miłośnicy sportu mogli wziąć udział w turnieju tenisa ziemnego, konkursie wędkarskim nad opoczyńskim zalewem, bądź corocznym rajdzie rowerowym, cieszącym się dużym zainteresowaniem. W rajdzie udział wzięły cały rodziny, nie tylko rodzice i dzieci, ale także dziadkowie. W bloku artystycznym MDK, prezentowała się młodzież uczęszczająca na różnego rodzaju zajęcia kulturalne. Popis umiejętności tanecznych zaprezentowali też tancerze z klubu tańca nowoczesnego "Aster". Młodzieżowe występu spotkały się z dużym zainteresowaniem widzów. Każdy występ, czy to wokalny, czy taneczny gromko nagradzali brawami. W tym bloku wystąpili również członkowie zespołów śpiewaczych ludowych. Widzów bawił kabaret "Budka kogutka". W dalszej części widzowie wysłuchali recitalu akordeonowego Marcina Snokowskiego. Niedzielną część artystyczną zamknął znakomity koncert Orkiestry Miejskiej.
Trzeba przyznać, że organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta. W tym roku plac za MDK wypełniony był po brzegi nadmuchiwanymi urządzeniami rekreacyjnymi, karuzelami, zjeżdżalniami pneumatycznymi. To pozwoliło uniknąć kolejek. Nieco starsze i bardziej odważne dzieci, czasami z godnym podziwu uporem, czekały na okazję poszybowania na eurobungee. Przez cały dzień wszystkie dzieci, te młodsze i starsze mogły poddać się bajecznie kolorowym pomysłom wizażystów. Tradycyjnie nie zabrakło także kramów z przeróżnymi zabawkami i biżuterią.
Pierwszą edycję pikniku rodzinnego można uznać za udaną. Na uwagę zasługuje fakt, że chyba po raz pierwszy przy tego typu imprezach plenerowych organizowanych przez miasto, na placu wokół MDK nie było ogródków piwnych. I bardzo dobrze, przecież to był Piknik Rodzinny.
Krew oddają Piotr Białek i Tomasz ŚwitkowskiWarsztaty tanecznePokaz ratownictwa zgromadził tłum widzówBlok artystyczny MDK


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (834) z dnia 5 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »