tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Nowa stara muszla

 

W lutym, w wyniku dużego ciężaru topniejącego śniegu zawaliła się muszla koncertowa, jedna z najbardziej charakterystycznych dla Białaczowa budowli. Od tamtego czasu miejscowi samorządowcy zastanawiają się nad rozwiązaniem tego palącego problemu.
Ciekawą koncepcję nowej muszli przedstawił niedawno projektant Andrzej Kowalski. Wprawdzie niewiele odbiega z wyglądu od starej, ale jak zapewnia wójt Jan Jóźwik będzię to całkowicie inna budowla: - Wszystko zostanie skute, pokryte zupełnie nowymi materiałami. Zostanie wykonana izolacja ścian zewnętrznych i fundamentów. Remont pomieszczeń pod muszlą ma zostać wykonany w przyszłym roku, po wysuszeniu ścian. Elementem nośnym budowli ma być konstrukcja stalowa. Muszla ma być pokryta na zewnątrz płytami ze stali nierdzewnej, natomiast jej wnętrze będzie wykonane z płyt drewnopodobnych. W celu uzyskania lepszej akustyki, zwiększy się powierzchnia kryta budowli, a ściana wewnętrzna ma być wyłożona specjalnymi materiałami dźwiękochłonnymi. Planowane jest umieszczenie dodatkowych drzwi w centralnym miejscu muszli, ułatwiających organizację przyszłych imprez.
Na planowanej po świętach sesji Rady Gminy, Jan Jóźwik ma przedstawić powstałą koncepcję do zatwierdzenia przez radnych. W razie uzyskania ich zgody, zostanie zlecone opracowanie projektu. Wójt zapewnia, że istnieje realna szansa wybudowania nowej muszli do końca wakacji. Szacowany koszt inwestycji wynosi ok. 200 tys. zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »