tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 „Chcę pomagać”

 

26 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Chcę pomagać”, zorganizowany w ramach projektu woluntarystycznego „Lubię pomagać” przez Marzenę Jarugę i Małgorzatę Siwek, koordynatorki Szkolnego Koła Wolontariuszy.
Celem konkursu było przybliżenie dzieciom i młodzieży idei wolontariatu, kształtowanie wrażliwości na potrzeby ludzi chorych i potrzebujących, jak również rozwijanie wyobraźni artystycznej. Konkurs był skierowany do uczniów wszystkich szkół i przedszkoli powiatu opoczyńskiego. Do organizatorów napłynęło 105 prac plastycznych wykonanych różnymi technikami.
Komisja konkursowa w składzie: Ewelina Wychowaniec, Monika Siuda, Izabela Gołuchowska, Marzena Jaruga, Małgorzata Siwek, Justyna Malej miała dużo pracy przy ocenianiu, ale i satysfakcji z wykonanych prac. Autorzy zobaczyli szeroki wachlarz możliwości pomocy innym, o czym świadczą tematy podjęte w pracach plastycznych. Komisja przyznała następujące miejsca:
wśród przedszkolaków: 1. miejsce Marii Wieruszewskiej z Przedszkola nr 6 z grupą żłobkową za pracę „Pomagam niepełnosprawnym”, opiekunka Anna Kmiecik. 2. miejsce Weronice Jędrasik z SP w Kraśnicy za pracę „Pomagam mamie w pracach kuchennych”, opiekunka Marta Nita. 3. miejsce Aleksandrze Urban z Zespołu Szkól Prywatnych za pracę „Chcę pomagać”, opiekun Henryk Konko.
W kategorii nauczania zintegrowanego kolejne miejsca zdobyły: 1. Klaudia Jakubczyk i Natalia Pecyna z kl. II SP w Libiszowie, opiekunka Krystyna Dąbrowska, 2. Wiktoria Kupis z kl. III SP w Dzielnej za pracę „Pomoc niewidomej pani”, opiekunka Monika Kowalska. 3. Marysia Pałgan z kl. I SP w Drzewicy.
Wśród szkół podstawowych kolejne miejsca zdobyli: Ola Michałowicz kl. V ZSS nr 1 za pracę „Chcę pomagać”, opiekunka Mariola Sikorska oraz Robert Dębowski kl. VI ZSS nr 3 za pracę „Podaj dłoń potrzebującym”, opiekunka Elżbieta Kowalczyk. 2. Paweł Kraul kl. V ZSPryw. za pracę „Pomagajmy niepełnosprawnym”, opiekunka Izabela Piekarska, a trzecie Magdalena Brzezińska kl. IV ZSS nr 2 za pracę „Chcę pomagać”
Wśród gimnazjów kolejne miejsca zdobyli: 1. Aleksandra Fiderek, kl. III Gimnazjum w Bukowcu Opoczyńskim za pracę „Wartość pomocy drugiej osobie”, opiekunka Anna Kołodziejczyk-Grzybek, Magdalena Purgat, kl. I Gimnazjum w Białaczowie za pracę „Człowiek jest tyle wart, ile czyni dla drugiego”, opiekunka Beata Wilk. 2. Jarek Klata z Gimnazjum w Drzewicy oraz Alicja Smolarczyk, kl. II Gimnazjum w Białaczowie za pracę „Otwórz serce - rozświetl szarość”, opiekunka Beata Wilk. 3. Aleksandra Dąbrowska, kl. III Gimnazjum w Bukowcu Opoczyński, za pracę „Z pomocą tym, co pragną uczuć”, opiekunka Anna Kołodziejczyk-Grzybek, Paulina Chałubińska kl. I Gimnazjum w Białaczowie za pracę „Pomagam, więc jestem”, opiekunka Beata Wilk oraz Paulina Wójcik, kl. III Gimnazjum w Bukowcu Opoczyńskim za pracę „Czyń innym, to co chciałbyś, aby Tobie czyniono”, opiekunka Anna Kołodziejczyk-Grzybek.
Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych: 1. miejsce przyznano Katarzynie Róg, kl. IIITH ZSP nr 1 za pracę „Chcę pomagać”, 2. miejsce Izie Sarwie, kl. II LO ZSO za pracę „Otwórz oczy”, opiekunka Anna Pęczek, 3. miejsce Dominice Bolarczyk, kl. II LO ZSO za pracę „Otwórz oczy”, opiekunka Anna Pęczek.
Wszystkie nagrodzone prace wyeksponowano w świetlicy szkolnej. Zachęcamy do ich obejrzenia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »