tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Opocznianie w Watykanie

 Od lewej stoją: papież Benedykt XVI, Zbigniew Gretka, Stanisław Tępiński oraz dr Stanisław Góźdź


24 marca, podczas audiencji generalnej na pl. św. Piotra w Rzymie, ojciec św. Benedykt XVI przyjął dary od Zbigniewa Gretki, prezesa Stowarzyszenia Autorów Polskich, Stanisława Tępińskiego, współwłaściciela Ceramiki Paradyż oraz dr. Stanisława Góździa, dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Papieżowi wręczono ręcznie wykonany przez Ryszarda Turskiego, artystę z Częstochowy, ryngraf Orła Białego na piersi z Matką Boską Królową Polski, portret ceramiczny ojca św. Jana Pawła II, wykonany przez Ceramikę Paradyż na rzecz Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” oraz miedzioryt Matki Bożej Miłosierdzia, autorstwa ks. prof. Tadeusza Furdyny z Łodzi. Ojciec św. wdał się w radosny i interesujący kilkuminutowy dialog z darczyńcami.
Dzień później panowie przy grobie Jana Pawła II modlili się o rychłą kanonizację wielkiego papieża.
Delegację gościł w Wiecznym Mieście przewodniczący papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, arcybiskup Zygmunt Zimowski, który zaprosił dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Onkologii do współpracy w Radzie, jako konsulatora oraz w uznaniu jego troski o cierpiących i wielką miłość do chorych odznaczył medalem Pontyficium Consilium pro Pastorali Valetudinis Cura „Curatae Informost” (łac. Miłosierny Samarytanin). Arybiskup Zimowski podczas kilkugodzinnej rozmowy żywo i wnikliwie interesował się sprawami chorych oraz udzielił im pasterskiego błogosławieństwa.
Były pasterz diecezji radomskiej arcybiskup Zygmunt Zimowski prosił o przekazanie życzeń wielkanocnych wszystkim mieszkańcom ziemi opoczyńskiej mówiąc: - Niech zmartwychwstały Jezus Chrystus będzie z Wami i pośród Was w każdym czasie i w każdym miejscu błogosławiąc Wam w imię Ojca i Syna i Ducha św.


Zbigniew Gretka   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »