tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Medale w Spale

 
Kolejne sukcesy doświadczonych lekkoatletów z gminy Drzewica


W sobotę, 17 marca w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale rozegrano XXI halowe mistrzostwa Polski weteranów w lekkoatletyce. Do zawodów przystąpiła rekordowa liczba 213 sportowców.
W tym gronie było dwoje lekkoatletów z naszej gminy ? Maria Smolarska z Drzewicy oraz Zdzisław Wójcik z Brzustowca, obecnie reprezentujący Dewsbury koło Leeds w Wielkiej Brytanii. Oboje zanotowali świetne występy, zdobywając po dwa medale.
Maria Smolarska wywalczyła dwa srebrne krążki w kategorii K?40. Pierwszy w pchnięciu kulą wynikiem 8,68 m. Drugi w sprincie, pokonując dystans 60 metrów w czasie 10,92 s, lepszym niż w ubiegłym roku.
Po tych sukcesach nauczycielka wf. ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy ma już na koncie pięć medali halowych mistrzostw Polski weteranów. Poprzednie zdobyła w 2010 i 2011 roku.
? Atmosfera w Spale jak zawsze była fantastyczna. W moim przypadku rezultaty nie są aż tak ważne, bo trenowałam tylko dwa tygodnie przed mistrzostwami. Sam start wśród najlepszych lekkoatletów weteranów przyniósł mi mnóstwo radości i pozytywnych emocji ? podsumowała.
Zdzisław Wójcik, który od trzech lat pracuje w Anglii, wrócił na spalską bieżnię w bardzo dobrym stylu. Startując w kategorii M?55 został wicemistrzem Polski w sprincie. 60 m pokonał w 8,33 s. Co podkreślił z zadowoleniem, uzyskał identyczny rezultat jak przed trzema laty. Z kolei 200 m przebiegł w czasie 28,23 s, dzięki czemu zdobył brązowy medal. Do srebra zabrakło tylko 0,2 s.
? Zdrowie jest, forma też dopisuje ? ocenił lekkoatleta z Brzustowca. Dodał, że w Anglii bez problemu znajduje czas na regularne treningi. Zajęcia w terenie i na obiektach sportowych odbywa po pracy oraz w weekendy. I już myśli o kolejnych zawodach weteranów. Mistrzostwa Polski na otwartym stadionie odbędą się na przełomie czerwca i lipca w Białymstoku.

Maria Smolarska (pierwsza z lewej)

Zdzisław Wójcik i jego medalepe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (767) z dnia 23 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »