tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Zaproszenie na orlika

 
I wiosenny turniej piłki nożnej

W sobotę, 24 marca na drzewickim orliku odbędzie się pierwsza edycja wiosennego turnieju piłki nożnej. Imprezę organizują animator sportu na orliku, Urząd Gminy i Miasta oraz Szkoła Podstawowa w Drzewicy.
Celem zawodów jest popularyzacja piłki nożnej, umożliwienie dzieciom i młodzieży aktywnego wypoczynku i sportowej rywalizacji w czasie wolnym od zajęć szkolnych.
W rozgrywkach mogą uczestniczyć zespoły szkolne, podwórkowe i koleżeńskie z terenu gminy i miasta Drzewica. Turniej zostanie rozegrany w kategorii wiekowej roczników 1999?2001.
Drużyna zgłasza do rozgrywek przynajmniej sześciu graczy (maksymalnie dziesięciu). Zawodnik może być zgłoszony tylko do jednej drużyny. Każdy zespół musi mieć kapitana, który będzie informowany przez organizatorów o dalszym przebiegu rozgrywek oraz innych sprawach organizacyjnych.
W celu zgłoszenia do rozgrywek należy czytelnie wypełnić kartę zgłoszeniową i dostarczyć ją nauczycielce wf. Marii Smolarskiej lub animatorowi piłki nożnej Karolowi Podogrockiemu. Termin upływa 23 marca.
Zgłoszenie musi zostać podpisane przez opiekuna (np. rodzica), który tym samym zobowiązuje się opiekować zawodnikami drużyny na każdym meczu i ponosi odpowiedzialność za właściwe zachowanie się piłkarzy. Opiekunem może być tylko osoba dorosła.
Zespół składa się z pięciu zawodników w polu oraz bramkarza. Jeżeli w wyniku wykluczeń z boiska, w którymkolwiek zespole pozostanie mniej niż trzech zawodników, mecz należy zakończyć. Ilość zmian w locie zawodników z pola jest nieograniczona i nie wymaga przerwy w grze. Bramkarz wprowadza piłkę do gry nogą, piłka musi opuścić pole karne. Rzut z autu wykonywany jest rękoma. Mogą być stosowane kary wychowawcze: 2 i 5 min oraz wykluczenie z meczu.
Za wygraną drużyna otrzymuje 3 pkt, za remis 1 pkt, za przegraną 0 pkt. O kolejności decyduje większa liczba zdobytych punktów. Jeżeli dwie drużyny lub więcej uzyskają tę samą liczbę punktów decyduje kolejno: większa liczba zdobytych punktów w zawodach pomiędzy zainteresowanymi zespołami, korzystniejsza różnica bramek w spotkaniach tych drużyn, lepsza różnica bramek w całym turnieju, większa liczba zdobytych bramek w całym turnieju. Jeżeli punkty nie przyniosą rozstrzygnięcia, należy przeprowadzić rzuty karne między zainteresowanymi zespołami.
W meczach, które muszą wyłonić zwycięzcę, w przypadku remisu przeprowadza się dogrywkę trwająca 2x5 minut i gra się do ?złotej? bramki. Następnie rzuty karne strzelane najpierw po 5, potem po razie do skutku.
Organizatorzy zapraszają młodych piłkarzy do udziału w turnieju a kibiców do oglądania meczów. Początek rozgrywek zaplanowano na godz. 9.00.
Relacja za tydzień.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (767) z dnia 23 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »