tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Eliminacje powiatowe

 

Jak co roku młodzież ze szkół powiatu opoczyńskiego wzięła udział w eliminacjach do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Ma on charakter wieloetapowy, organizowany jest w szkołach podstawowych dla uczniów klas 4?6 oraz w gimnazjach. Mogą w nim uczestniczyć uczniowie posiadający kartę rowerową.
Na terenie powiatu opoczyńskiego dyrekcje szkół organizowały we własnym zakresie eliminacje szkolne i międzyszkolne, pod merytorycznym nadzorem przedstawiciela Wydziału Ruchu Drogowego KPP, asp. sztab. Dariusza Sobczyka.
19 kwietnia w ZSS nr 1 odbyły się eliminacje powiatowe, w których wzięło udział 9 szkół podstawowych z Petrykóz, Radzic, Stoku, Libiszowa, Celestynowa, Przyłęku, Dęby Opoczyńskiej, Żarnowa i ZSS nr 1 oraz 7 gimnazjów z Białaczowa, Mniszkowa, ZSS nr 1, Poświętnego, Szadkowic, Drzewicy i Bukowca Opoczyńskiego. Każda ze szkół wystawiła trzyosobowy zespół, a uczestnicy rozwiązywali test teoretyczny, składający się z 25 pytań a następnie przystąpili do jazdy rowerem po torze sprawnościowym.
W wyniku przeprowadzonych eliminacji na szczeblu powiatowym wśród szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja ZSS nr 1 (opiekun Andrzej Domagała), drugie SP w Radzicach (opiekunka Wiesława Reruch), trzecie SP w Dębie (Anna Nowak), czwarte SP w Stoku (Joanna Rzeźnik) i dalej: SP w Petrykozach (Renata Werłos), SP w Celestynowie (Renata Socha), SP w Przyłęku (Katarzyna Pacan), SP w Libiszowie (Beata Kowalczyk), SP w Żarnowie (Krzysztof Wesołowski).
W grupie gimnazjów pierwsze miejsce zajęła drużyna ZSS nr 1 (opiekun Andrzej Domagała), drugie Gimnazjum w Szadkowicach (Justyna Cichańska), trzecie Gimnazjum w Poświętnem (Leokadia Matuszczak?Deka), czwarte Gimnazjum w Mniszkowie (Justyna Jędrasik) i dalej: Gimnazjum w Żarnowie (Krzysztof Wesołowski), Gimnazjum w Drzewicy (Izabela Matysiak) i Gimnazjum w Białaczowie (Arkadiusz Franaszczyk). Podczas turnieju wyłoniono również indywidualnych zwycięzców, zostali nimi Weronika Grzybek (SP Radzice) i Kacper Morawski (ZSS nr 1).
Eliminacje wojewódzkie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbędą się 10 maja w Sieradzu i będą w nich uczestniczyć najlepsze drużyny szkół podstawowych oraz gimnazjów z każdego powiatu województwa łódzkiego.Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (824) z dnia 26 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »