tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Być fit!

 
W środę, 10 kwietnia, w hali sportowej w ZSO odbyła się V edycja maratonu fitness "Żerom 2013". Organizatorami przedsięwzięcia było Centrum Tańca i Ruchu z Tomaszem Miękusem na czele oraz nauczyciele z ZSO: Katarzyna Niewadzi, Beata Pierwoła oraz Jacek Pluciński. Taniec w jednym rytmie zjednoczył ponad sześćset młodych ludzi, a entuzjazm uczestników i organizatorów posłużył akcji promowania zdrowego stylu życia, nowoczesnego spojrzenia na fitness oraz dobrej zabawy w miłym towarzystwie przy energetyzującej muzyce

Przedsięwzięcie adresowane było do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu opoczyńskiego i wzięła w nim udział młodzież z ZSS nr 1 i 3, ZSPryw., ZSP nr 1 i ZSO oraz uczniowie z gimnazjów w Drzewicy, Białaczowie, Ogonowicach oraz z ZS w Bukowcu Opoczyńskim. Maraton prowadziły nauczycielki wf. i instruktorki fitness: Beata Pierwoła i Katarzyna Niewadzi oraz instruktor tańca towarzyskiego i nowoczesnego Tomasz Miękus.
Maraton trwał trzy godziny. Zgodnie z regulaminem, żaden uczestnik nie został zdyskwalifikowany, chyba że sam zrezygnował z dalszej zabawy. Uczestnicy musieli się wykazać nie lada kondycją oraz dużymi umiejętnościami rytmiczno?tanecznymi. Nie wszyscy wytrwali do końca, ale już sam udział w maratonie był dla nich dużą atrakcją. Dzięki tej trzygodzinnej zabawie nawiązali nowe znajomości i zobaczyli, jak w ciekawy sposób można spędzać wolny czas wzmacniając swoją kondycję, a jednocześnie rywalizować fair play. W maratonie nie było przegranych. Wygranym czuł się każdy, kto odważył się wziąć udział w przedsięwzięciu i powalczył ze swoimi słabościami. Maratonowi przyglądało się dwunastoosobowe jury, oceniając taneczne talenty startujących. Konkurencja, zarówno w kategorii szkół gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych, była bardzo duża.
W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyły Klaudia Bryks z Gimnazjum w Białaczowie, Joanna Jesipowicz z ZSS nr 3 oraz trzy gimnazjalistki z "jedynki": Paulina Taraśkiewicz, Kinga Świąder oraz Zuzanna Machula. Drugie miejsce zajęły: Inga Stanek z ZSS nr 3, Magdalena Wolska z Gimnazjum w Drzewicy oraz trzy uczennice z ZSS nr 1: Wioletta Kałużyńska, Agnieszka Dorocińska i Marina Łukowiak. Na trzeciej pozycji uplasowali się: Małgorzata Defratyka z Gimnazjum w Białaczowie, Patrycja Bogatek z Gimnazjum w Drzewicy, Martyna Jaciubek i Martyna Sadura z ZSS nr 1 oraz Krzysztof Baranowski z ZSPryw.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjne okazały się: Aleksandra Kucharska z ZSO oraz cztery uczennice z ZSS nr 1: Natalia Karasińska, Edyta Mastalerek, Aleksandra Cieślik i Patrycja Szczypińska. Srebro wywalczyły Małgorzata Godkiewicz z ZSO i dziewczęta z "jedynki": Luiza Rożenek, Magdalena Czech, Patrycja Sulgostowska i Joanna Jędrzejczyk. Na trzeciej pozycji uplasowali się: Klaudia Korpas, Paweł Kowalczyk i Przemysław Konieczny z ZSPryw. oraz: Justyna Kuleta i Julia Stępień z ZSO. Ponadto instruktor Tomasz Miękus ufundował dwa puchary za "Najlepsze poczucie humoru", które otrzymali Wojciech Skorupa z ZSO i Wiktor Sadzikowski z ZSPryw. Wszyscy uczestnicy maratonu brali również udział w losowaniu dodatkowych nagród.
Prowadzący maraton zapewnili uczestnikom miłą atmosferę, a o opiekę medyczną zadbały dziewczęta z Harcerskiego Klubu Ratowniczego oraz pielęgniarka Halina Piekarska. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Jedną z nich był występ dziewcząt ze Szkolnego Zespołu Tanecznego "Maratończyk", którego opiekunką jest Edyta Świderska. Uczennice rozruszały publiczność, a tym samym zachęciły do dalszej zabawy. Na Paulinę Mazur i Katarzynę Witoń z ZSO, które w dniu maratonu obchodziły swoje osiemnaste urodziny, czekało gromkie odśpiewanie "Sto lat", i maskotki od organizatorów.
Miłym akcentem wydarzenia była także integracja władz miasta i powiatu oraz sponsorów z młodzieżą. Wszyscy razem wzięli udział we wspólnej rozgrzewce. Organizatorzy chylili czoła i przyznali, że kondycja fizyczna zarówno młodzieży jak i gości jest godna uznania.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (824) z dnia 26 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »