tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Dobry rok, dobre podsumowanie

 
Po latach odbijania się od megalomanii po ascezę, chyba władze miasta znalazły sposób na przeprowadzenie uroczystości podsumowania roku społeczno-gospodarczego w gminie. Wypadałoby powiedzieć, że nareszcie dobry rok, dobre podsumowanie.

Otwierając uroczystość burmistrz Jan Wieruszewski przypomniał, że początek 2009 roku nie nastrajał optymizmem. Wszechogarniający kryzys finansowy, kiepskie informacje docierające z instytucji centralnych, obawy co do realizacji planów - wszystko to powodowało atmosferę przygnębienia i raczej pesymistyczne wizje nadchodzącego 2009 roku. Tymczasem okazał się on wcale dobry, o czym świadczyć mogą dokonania. I tu pierwsze novum - zamiast nudnego i trudnego do wysłuchania, że o zrozumieniu nie wspomnę - elaboratu, organizatorzy pokazali wszystkie osiągnięcia w trzyczęściowym filmie, w którym najpierw na mapie pokazane było umiejscowienie inwestycji a potem ją pokazano. Przed pierwszą częścią i po każdej z kolejnych na scenę zapraszani byli przedstawiciele firm i organizacji, które w tym roku odebrały, specjalnie przygotowane, statuetki wraz z indywidualnie podziękowaniami. I drugie novum - po każdym wręczeniu wyróżnień następował krótki koncert w wykonaniu zespołów i grup młodzieżowych działających na terenie Opoczna: od zespołu ,,Aster'', przez zespoły prowadzone przez Wojciecha Turka, wokalistów Przemysława Nowaka, akordeonistę z PSM I stopnia i solistkę z Gimnazjum w Bukowcu Opoczyńskim. Wreszcie pokaz najmłodszej grupy TICO. I okazało się że nie trzeba koncertu gwiazd. Występy amatorów, często dzieciaków, były na tyle wzruszające, że na pewno nikt nie zwracał uwagi na trafiające się fałszywe nuty czy nadmierną dbałość o zachowanie rytmu.
W tym roku wyróżnienia z rąk burmistrza Jana Wieruszewskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Wojciechowskiego otrzymali:
- Zarząd Województwa Łódzkiego a odebrali obecni na uroczystości wicemarszałek Artur Bagieński i członek Zarządu Dariusz Klimczak,
- Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a odebrał prezes Andrzej Budzyński,
- Ceramika Paradyż,
- firma Expo-Drew z Opoczna,
- Nadleśnictwo Opoczno,
- Tygodnik Opoczyński,
- Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Opoczno,
- Edward Zagdański - instruktor MDK, kronikarz wydarzeń,
- Halina Biniek - muzyk zespołu ludowego, nauczycielka śpiewu,
- Paweł Lipski „Nowator” - opoczyński raper,
- Rada Miejsko-Gminna Ludowych Zespołów Sportowych,
- Zespół Szkół Prywatnych,
- Telewizja Lokalna Opoczno,
- ks. Julian Sobczyk - proboszcz z parafii św. Barbary w Sołku,
- Ochotnicza Straż Pożarna w Opocznie,
- Fundacja „Ostoja”,
- Zarząd Okręgu Polskiego Czerwonego Krzyża,
- Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych,
- Fundacja „Uśmiech dziecka to nasz cel”,
- Stowarzyszenie OPOKA,
- Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku”.
W gronie wyróżnionych znaleźli się również: poseł Stanisław Witaszczyk, dyrektor łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Zbigniew Paliński, Zbigniew Gretka i Waldemar Oszczęda.
Na zakończenie wszyscy poproszeni zostali na poczęstunek.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (658) z dnia 19 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »