tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Obcowali z muzyką Chopina

 
Do obchodów Roku Chopinowskiego, stanowiących hołd dla wielkiego polskiego kompozytora, przyłączył się Zespół Szkół Samorządowych nr 3

W czwartek, 11 lutego uczniowie „trójki” mieli okazję obcować ze sztuką wysokiej próby i zaznajomić się z twórczością Fryderyka Chopina. Z inicjatywy dyrekcji placówki oraz stowarzyszenia na rzecz efektywnych metod umuzykalniania EMU odbył się w szkole cykl koncertów chopinowskich.
Przed publicznością wystąpiło dwoje młodych, ale niezwykle uzdolnionych muzyków - grająca na altówce Natalia Czerska - absolwentka Royal College of Music w Londynie oraz pianista Piotr Fidelus - student Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Piotr jest podopiecznym prof. Bronisławy Kawalli-Ryszki w klasie fortepianu.
Artyści dali sześć koncertów dla kilkuset uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Grali walce i mazurki Fryderyka Chopina a także sonatę Roberta Schumanna. Poszczególne kompozycje były opatrzone komentarzem Jana Czerskiego, który prowadzi dodatkowe zajęcia umuzykalniające w klasach młodszych SP nr 3, jest animatorem ruchu flażoletowego i jednocześnie kierownikiem oddziału mazowiecko-łódzkiego EMU.
- W świetlicy, w której odbywały się koncerty, panował nastrój ciszy i skupienia. Atmosfera była wspaniała. Szóstka za słuchanie i oczywiście za wykonanie - ocenił Jan Czerski.
Czwartkowe koncerty stanowiły inaugurację obchodów Roku Chopinowskiego w ZSS nr 3. W ramach obchodów dwusetnej rocznicy urodzin naszego wielkiego kompozytora szkoła we współpracy ze stowarzyszeniem planuje więcej inicjatyw, m.in. kwizy, konkursy i wycieczki.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (658) z dnia 19 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »