tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Będą propagować zdrowy styl życia

 
Szkoła Podstawowa w Drzewicy przystąpiła do projektu "Zachowaj równowagę", którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, zapobieganie nadwadze i otyłości oraz innym przewlekłym chorobom niezakaźnym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej. Przedsięwzięcie pod patronatem Instytutu Żywności i Żywienia wspiera szwajcarska organizacja Swiss Contribution

Projekt obejmuje teren całej Polski i jest skierowany do najbardziej wrażliwych grup ludności: dzieci i młodzieży oraz dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem osób z nadmierną masą ciała. Adresatami są także producenci żywności.
W ramach przedsięwzięcia przewidziano cztery główne zadania. Jednym z nich jest edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w placówkach oświatowych.
Te cele postanowiła spełnić SP w Drzewicy. W planach ma organizację wielu prozdrowotnych inicjatyw ? od programów edukacyjnych poprzez wspólne śniadania, po promowanie różnych form aktywności fizycznej wśród dzieci. W działania chce zaangażować nauczycieli, uczniów i rodziców.
Nad całością będzie czuwać szkolna koordynatorka projektu, Maria Smolarska. - Zapraszamy na turnieje sportowo?rekreacyjne, połączone z konkursami wiedzy o żywieniu, konkursem plastycznym i fotograficznym na temat aktywności ruchowej całej rodziny - informuje nauczycielka wf. - Na rodziców raz w miesiącu czekają rekreacyjne zajęcia w hali sportowej. Nie zabraknie również integracyjnych spotkań łączących wiele pokoleń. A wszystko to dla zdrowia.
Jeśli szkoła wdroży program zgodnie z opracowanymi kryteriami, otrzyma certyfikat placówki przyjaznej żywieniu i aktywności fizycznej. O realizacji przedsięwzięć będziemy informować na bieżąco.
* * *
Pierwszą inicjatywą w ramach projektu jest turniej piłki nożnej dla szkół podstawowych z terenu gminy Drzewica. Zawody odbędą się w sobotę, 28 września na drzewickim orliku. Początek o godz. 9.00.
Do gry zapraszane są drużyny chłopców, dziewcząt lub mieszane. Zgłoszenia przyjmuje Maria Smolarska. Termin upływa 25 września.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (845) z dnia 20 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »