tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Gielniowianie wyremontują dwie drogi

 
Gminne inwestycje


Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ?Zaskórski i Wspólnicy? z Gielniowa wygrało przetarg na wykonanie pierwszego etapu remontu dróg gminnych w Drzewicy. Podwójna inwestycja będzie kosztowała 221 tys. zł.
Pierwszym zadaniem jest modernizacja ulicy Cmentarnej. Zgodnie z rozstrzygnięciem przetargowym, koszt inwestycji wyniesie 175.885,72 zł.
Prace będą polegały na remoncie jezdni oraz chodników przykrawężnikowych. Na odcinku 123,5 m ? od strony ulicy Sikorskiego ? nawierzchnia bitumiczna zostanie w całości usunięta poprzez frezowanie, a pozyskany materiał będzie wykorzystany jako uzupełnienie do wyrównania istniejącej podbudowy. Gielniowianie wymienią również stare i uszkodzone krawężniki. Do poziomu posadowienia krawężników dostosują nawierzchnie chodnika dla pieszych przy krawężnikach i chodnika o wzmocnionej konstrukcji przy budynku Komisariatu Policji. W planach jest ponadto modernizacja zjazdów gospodarczych przy posesjach mieszkalnych.
Druga część zamówienia obejmuje remont ulicy Stawowej. Tu zakres robót jest mniejszy, co przekłada się na cenę. Za wykonanie robót gmina zapłaci 45.201,89 zł.
Remont będzie prowadzony na odcinku o długości 107 m. Zadaniem wykonawcy jest wyrównanie jezdni do projektowanych spadków poprzez frezowanie oraz ułożenie warstwy wyrównawczej. Warstwa ścieralna z betonu asfaltowego ma mieć grubość 4 cm.
Remonty dróg powinny się zakończyć przed dniem Wszystkich Świętych. Termin realizacji ustalono na 26 października.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (845) z dnia 20 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »