tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Dbają o bezpieczeństwo

 
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych wznowiła realizację działań profilaktycznych pod hasłem ?Jestem bezpieczny, bo wiem, znam, umiem?. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w szkole i poza nią


W poniedziałek, 16 września zorganizowano pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie profilaktyczne. Uczniowie mieli okazję pogłębić i utrwalić znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
Do szkoły w Radzicach przyjechała asp. Barbara Stępień z opoczyńskiej KPP. Policjantka przybliżyła uczniom zagadnienia dotyczące przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach i zgodnej z przepisami jazdy rowerem. Szczególną uwagę zwróciła na zagrożenia drogowe, z jakimi uczniowie mogą spotkać się na co dzień. Podkreśliła, że niezwykle ważne jest używanie przez dzieci elementów odblaskowych.
Drugą część spotkania stanowiła prezentacja multimedialna pn. ?Bezpieczna droga?. Uczniowie uświadomili sobie, jakie mogą być skutki niewłaściwego zachowania na drodze.
Radzicka placówka dba o edukację drogową. Systematycznie organizuje zajęcia z wychowania komunikacyjnego. Są one prowadzone przez Danutę Bierdowską.
Dodajmy, że inicjatorką poniedziałkowego spotkania była Maryla Barul, szkolna koordynatorka ds. bezpieczeństwa. Nad całością działań czuwa dyrektorka placówki, Dorota Królik.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (845) z dnia 20 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »