tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Zdrowo wyedukowani

 
Gimnazja w Drzewicy, Szadkowicach i w Białaczowie znalazły się w setce placówek z Łódzkiego biorących udział w ogólnopolskim projekcie promującym zdrowy styl życia. Po jego zakończeniu otrzymają certyfikat szkoły przyjaznej żywieniu i aktywności fizycznej


Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie realizuje w całym kraju projekt edukacji zdrowotnej KIK/34. Projekt jest współfinansowany przez rząd Szwajcarii. To jedno z pierwszych przedsięwzięć tego typu realizowanych w Polsce. W jego ramach w latach 2011?2017 prowadzone są działania mające na celu promocję zdrowego stylu życia, w tym zapobieganie otyłości i nadwadze oraz innym chorobom przewlekłym. Służyć ma temu edukacja społeczeństwa w zakresie prozdrowotnej zmiany żywienia i zwiększenia poziomu aktywności fizycznej.
Jedno z zadań projektu ?Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ocena wpływu tej edukacji na sposób żywienia, stan odżywienia i poziom aktywności fizycznej i wiedzy dzieci i młodzieży? zakłada edukację zdrowotną w szkołach i przedszkolach. Bierze w nim udział około 100 placówek w każdym województwie ? 25 przedszkoli, 25 szkół podstawowych, 25 gimnazjów, 25 szkół ponadgimnazjalnych (ok. 23.700 uczniów). W setce szkół i przedszkoli z województwa łódzkiego, które przystąpiły do projektu KIK/34, znalazły się trzy placówki z naszego powiatu: gimnazja w Drzewicy, Szadkowicach i w Białaczowie. Od 1 września szkoły rozpoczną działania zmierzające do uzyskania certyfikatu szkoły przyjaznej żywieniu i aktywności fizycznej.
Partnerami projektu są Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka i Polskie Towarzystwo Dietetyki. Patronatem objęła go minister edukacji narodowej, Krystyna Szumilas.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (824) z dnia 26 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »