tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 W tym tygodniu obchodzimy:

 * 26 kwietnia
Światowy Dzień Własności Intelektualnej (ang. WIPO), święto ustanowione przez Światową Organizację Własności Intelektualnej, obchodzone corocznie od 2001 roku. Dzień ten wybrano na pamiątkę wejścia w życie konwencji powołującej WIPO w 1970 roku.

* 27 kwietnia
Światowy Dzień Grafika ? Światowy Dzień Rysunku Graficznego, obchodzony od 1995 roku w rocznicę powstania Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Grafików Projektantów ? Icograda.

* 28 kwietnia:
Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, proklamowany w 2003 roku przez Międzynarodową Organizację Pracy we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia oraz Międzynarodową Konfederacją Związków Zawodowych ITUC. W dziewiętnastu krajach, w tym w Polsce od 2007 r., został oficjalnie uznany.

* 29 kwietnia
? Międzynarodowy Dzień Tańca, ustanowiony w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, pod auspicjami UNESCO. Dzień wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana Georges?a Noverre?a.
? Dzień Pamięci o Ofiarach Wojen Chemicznych, obchodzony przez wszystkich członków międzynarodowej Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej ? OPCW, w rocznicę wejścia w życie Konwencji w 1997 roku.

* 1 maja:
Święto Pracy, święto obchodzone od 1890 roku, w Polsce jest jest świętem państwowym od 1950 roku. Dzień ten wprowadziła w 1889 roku II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń, które miały miejsce w pierwszych dniach maja 1886 roku w Chicago w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia ośmiogodzinnego dnia pracy),

* 2 maja
Polska: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, wprowadzony na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku między Świętem Pracy, a Świętem Konstytucji 3 Maja. Tego dnia organizowane są różnego rodzaju akcje i manifestacje patriotyczne. W ostatnich latach powszechnym stało się noszenie w tym dniu kokardy narodowej.
? Dzień Polonii i Polaków za Granicą, obchodzony od 2002 roku, ustanowione zostało przez Sejm w dowód uznania dla Polonii i Polaków za ich dorobek i wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości, w celu podkreślenia więzi z ojczyzną i jedności wszystkich Polaków na świecie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (824) z dnia 26 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »