tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Wizyta z tradycją

 
W piątek, 1 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbyła się doroczna choinka, w której udział wzięli podopieczni z Domu Dziecka w Sulejowie oraz z Rodzinnego Domu Dziecka w Mroczkowie Gościnnym

Spotkania choinkowe z dziećmi z Domu Dziecka w Sulejowie organizowane są nieprzerwanie od blisko trzydziestu lat, a od trzech lat również z podopiecznymi placówki w Mroczkowie Gościnnym. Stały się one historią szkoły i na trwałe zapisały się w kalendarzu szkolnych uroczystości. Na tę wizytę cieszą się dzieci z obu ośrodków. Z relacji dyrektorki Małgorzaty Kafar wynika, że dzieci z Sulejowa już od rana czekały na ten wyjazd. Także dzieciaki z Rodzinnego Domu Dziecka były od kilku dni podekscytowane, o czym wspomniały ich opiekunki, siostra Ewa Janek i Małgorzata Kobylarz, pod opieką których przyjechały dzieci z Mroczkowa Gościnnego, również wspomniały, że dzieciaki już od kilku dni były podekscytowane w oczekiwaniu na wspólna zabawę.
Dzieci zostały zaproszone przez prowadzące Szkolne Koło TPD, Jolantę Zapałę i Annę Malczewską. Towarzyszyli im wychowawcy, opiekunowie oraz dyrektorzy placówek. Przybyli też goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele Zarządu Powiatowego TPD z prezes Heleną Stasiak i członkiem zarządu Wiktorem Biernackim, a także dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz młodzież. Wszystkich przybyłych serdecznie powitał dyrektor placówki, Marek Zieliński życząc niezapomnianych wrażeń. Potem zaprosił do obejrzenia części artystycznej.
Już od lat przygotowują ją uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego, pod kierunkiem Izabeli Kowalczyk i Jolanty Studnickiej. Na scenie pojawił się Pan Kleks, który zabrał gości w baśniowy świat wierszy Jana Brzechwy i Ludwika Jerzego Kerna. Dzieci mogły obejrzeć inscenizacje wierszy ?Samochwała?, ?Kłamczucha?, ?Skarżypyta?, ?Żuk?, ?Hipopotam?, ?Dwa jeże?. Wszystkim znane dziecięce piosenki ?Kaczka Dziwaczka?, ?Była sobie żabka mała?, ?Biedroneczki?, w wykonaniu uczniów placówki oraz zaproszonych gości, były dopełnieniem bajkowego widowiska. Swoje aktorskie umiejętności zaprezentowali: Albert Aleksandrowicz, Daria Fornal, Karol Iwanicki, Monika Jakubowska, Żaneta Karbownik, Paweł Kaszuba, Sylwia Madej, Aneta Pabianek, Adrian Półtorak, Monika Stolarczyk, Natalia Szwąder, Sebastian Szwąder, Anna Wieruszewska i Jacek Worach.
Po zakończeniu przedstawienia, głównych bohaterów tego wieczoru odwiedził mikołaj, który przyniósł mnóstwo prezentów ufundowanych przez Zarząd Spółek Grupy Paradyż. Mikołaj był naprawdę wyjątkowy, pełen poczucia humoru, dzięki czemu dzieciaki chętnie siadały mu na kolanach do pamiątkowej fotografii. Niektórzy zgodzili się nawet powiedzieć wierszyk. Wszyscy otrzymali paczki pełne łakoci. Widać było, że sprawiły one dzieciom ogromną radość. Warto dodać, że w akcję choinkowa chętnie włączają się także rodzice uczniów. Państwo Joanna i Krzysztof Szymańscy z Radzic ufundowali wartościowe prezenty dla każdego z domów dziecka.
W dalszej części artystycznej zaproszono do recitalu działającego w placówce, pod kierunkiem Roberta Szulca, zespołu ?Economic Band?. Młodzi i bardzo zdolni członkowie zespołu zagrali piosenki Maanamu, Enej czy też piosenkę zespołu Weekend. Muzyka wręcz porwała wszystkich do tańca.
W zimowo przystrojonej przez młodzież, pod opieką Moniki Daniel i Anny Chrustowicz, świetlicy na uczestników spotkania czekał poczęstunek, przygotowany przez pracowników obsługi oraz uczennice. Do przygotowań włączyła się cała społeczność szkolna, m.in. Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Caritas, a także sklepik uczniowski. Uczniowie samodzielnie piekli ciasta, kupowali owoce, napoje i słodycze, by jak najlepiej przyjąć małych gości.
Jak co roku organizatorzy zorganizowali także loterię fantową, w której każdy los był wygrany. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, którzy zbierali maskotki i inne gadżety, na loterię udało się zgromadzić aż pięćset fantów. Na koniec zaplanowano wspólną zabawę dyskotekową, która trwała do wieczora.
Organizatorki za naszym pośrednictwem dziękują dyrekcji szkoły, nauczycielkom, pracownikom administracji i obsługi, samorządowi uczniowskiemu i młodzieży za zaangażowanie i serce okazane podopiecznym domów dziecka. Dziękują wszystkim tym, którzy już od lat wspierają organizację imprezy. Dzięki wspólnej pracy na twarzach wielu dzieci udaje się wywoływać uśmiech.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (813) z dnia 8 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »