tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRZYJMĘ pracownika przy pracach konserwacyjnych ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Większy dostęp do Internetu

 


Jak podaje GUS podczas tegorocznej edycji badań dotyczących dostępu do Internetu, dostęp do szerokopasmowego Internetu zadeklarowało 70,5% gospodarstw domowych. Pięć lat temu było to 47%. Wciąż jednak utrzymują się różnice między poszczególnymi typami rodzin. Wśród tych z dziećmi, aż 91,5% ma dostęp do sieci w domu, wśród pozostałych zaledwie 60%. Prawie 76% gospodarstw domowych w wielkich miastach może swobodnie surfować, a na wsiach ok. 66%. Trudno jednak spodziewać się, by w najbliższym czasie wskaźniki sięgnęły stu procent. Podobnie, jak we wcześniejszych latach, ci którzy nie mają dostępu sieci uważają, że takiego po prostu nie potrzebują. Bywa jeszcze tak, że tam, gdzie jest potrzeba dostępu do sieci, okazuje się, że brakuje umiejętności (ok. 38%) lub pieniędzy na sprzęt i rachunki (23?27%). I tylko 2,2% wyjaśnia, że po prostu brakuje im technicznych możliwości podłączenia do Internetu.
Podobnie jak w latach poprzednich sieć internetowa jest najczęściej wykorzystywana do poszukiwania informacji o towarach i usługach oraz obsługi poczty elektronicznej. Spora część internautów to zagorzali użytkownicy portali społecznościowych, blogerzy i komentatorzy życia. Tylko 9,5% z nas wykorzystuje sieć do e?handlu.
Coraz częściej korzystamy z Internetu poza domem lub miejscem pracy. Co ciekawe zmiany widać głównie na korzyść telefonów, w tym smartfonów, w ten sposób łączyło się z siecią 14,8% osób. Udział komputerów przenośnych delikatnie spada, a tablety wykorzystuje 10,9% osób. Coraz lepsze są tez wskaźniki wykorzystania technologii informatycznych w biznesie. Dostęp do Internetu w firmach jest już powszechny, bo ma go 93,2% badanych podmiotów, choć wciąż są spore różnice pomiędzy regionami Polski. Zwiększa się też liczba przedsiębiorstw, które mają własną stronę internetową. Na swoich witrynach przedsiębiorstwa najczęściej prezentują katalogi, wyroby lub usługi. Dynamicznie przybywa stron umożliwiających zamawianie towarów i usług lub rezerwacje online. W tym roku ponad 40% firm wyposażyło swoich pracowników w urządzenia przenośne umożliwiające mobilny dostęp do Internetu. Systematycznie wzrasta również liczba podmiotów korzystających z usług e?administracji. Choć najczęściej jest to po prostu wypełnianie formularza, a najrzadziej uzyskiwanie dokumentów przetargowych i specyfikacji.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (803) z dnia 30 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »