tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Wicemistrzowie Polski z placu Strażackiego

 

W dniach od 21 do 23 czerwca w Sierakowie odbyły się VII mistrzostwa Polski strażaków ochotników w ratownictwie wodnym i powodziowym. Zmagania, w których brały udział 42 drużyny i 210 zawodników, odbywały się przy słonecznej pogodzie na Jeziorze Jaroszewskim. Nasz powiat w zawodach reprezentowała znana już na ogólnopolskiej arenie drużyna ratownictwa wodnego działająca przy OSP w Opocznie. Strażacy brali udział w konkurencjach w których z każdej z nich można było zdobyć tytuł mistrza Polski. Były to: * budowa wału przeciwpowodziowego * rzuty ratownicze rzutką i kołem * podejmowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej * wyścig łodzi wiosłowych * holowanie łodzi wiosłowych, łodzią motorową * podejmowanie tonącego z wody do łodzi wiosłowej * slalom łodzi motorowych.
Nasz team bezpośrednio po zajęciu pierwszego miejsca w wojewódzkich zawodach ratownictwa wodnego formacji Obrony Cywilnej w Smardzewicach udał się na do Sierakowa, gdzie już godzinę po dotarciu druhowie wystartowali w pierwszej konkurencji mistrzostw. Napięty harmonogram towarzyszył naszym druhom do samego końca. Druhom?wodniakom tegoroczne mistrzostwa w sposób wyjątkowy utkną w pamięci. W dwóch konkurencjach: holowanie łodzi wiosłowych, łodzią motorową oraz slalomie łodzi motorowych nasi druhowie wywalczyli tytuły wicemistrzów Polski, tracąc do zwycięzcy w slalomie łodzią motorową niecałą sekundę. Należy wspomnieć, iż podczas startów mieli liczne problemy ze sprzętem, ale przez wszystkie konkurencje bezpiecznie udało się ukończyć wszystkie starty. Jak nam powiedział druh Paweł Gągolewicz: ? Naszą piętą achillesową są konkurencje z wykorzystaniem łodzi wiosłowych, gdyż z powodu braku takiego wyposażenia nie możemy przygotować się właściwie do tego typu konkurencji. Ciągle staramy się podnosić swoje wyszkolenie oraz bazę sprzętową, jednocześnie mając nadzieję, że w kolejnych latach do Opoczna przywieziemy puchar mistrza Polski.
Jak dotąd dwa tytuły wicemistrzowskie są najlepszym rezultatem drużyny OSP z Opoczna w mistrzostwach Polski.
W drużynie startowali druhowie: Rafał Pęzowicz, Paweł Gągolewicz, Jarosław Woźniak, Tomasz Tarasiński, Przemysław Woźniak.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (836) z dnia 19 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »