tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 W Kraśnicy ciągle świątecznie

 

W niedzielę, 10 stycznia inscenizacja jasełek w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Kraśnicy umożliwiła wszystkim zebranym w kościele św. Bartłomieja w Kraśnicy jeszcze raz przeżyć piękne chwile związane z okresem świąt Bożego Narodzenia.
Małym aktorom należy się pochwała za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyli bardzo efektowne widowisko. Zgodnie z tradycją byli trzej królowie, Maryja, Józef, aniołowie oraz pastuszkowie. Występ swoimi muzycznymi umiejętnościami wzbogaciły solistki: Weronika Głąbińska z kl. III, Natalia Rogulska z kl. V, Jowita Zięba, Aleksandra Wójcik, Dominika Panfil, Wioletta Miszczyk z kl. VI. Nie obyło się również bez gry na flażoletach. Umiejętnie dobrane kolędy i pastorałki oraz teksty pozwoliły wszystkim jeszcze raz wczuć się w atmosferę niedawych świąt. Opowieść o narodzinach Jezusa nagrodzono podczas każdej mszy gromkimi brawami.
Jasełka mogły być wystawione w kościele dzięki zaproszeniu ks. proboszcza Jacka Bajona, który podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie przedstawienia. Nad całością czuwała Elżbieta Fiderek, a o oprawę muzyczną zadbał Mariusz Biskup i Józef Głąbiński. Dyrektor szkoły dziękuje ks. Jackowi Bajonowi oraz rodzicom uczniów za pomoc przy organizacji jasełek, szczególnie za słodki poczęstunek, który czekał na nas na plebanii u proboszcza.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (652) z dnia 15 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »