tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Wielkie kolędowanie w przedszkolu

 
Rodzinna uroczystość w „czwórce”

W środę, 13 stycznia w Przedszkolu nr 4 zorganizowano wspólne kolędowanie. W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki, ich rodzice oraz nauczycielki.
Przed zgromadzoną publicznością, licznie przybyłymi rodzicami i dziadkami, wystąpiła grupa dzieci pięcioletnich. Pod okiem nauczycielek - Anny Kmity, Dominiki Kupis i Marzeny Porzucek, maluchy przygotowały montaż słowno-muzyczny utrzymany w typowo świątecznej atmosferze. Jego podstawę stanowiły najpiękniejsze kolędy i pastorałki, wykonane przez dzieci przy akompaniamencie nauczycielek (keyboard, flet), śpiewane zarówno grupowo, jak i solo. Do odśpiewania tych najpopularniejszych kolęd - „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu” czy „Przybieżeli do Betlejem” - przyłączyli się również rodzice. Świąteczny nastrój wprowadziły nie tylko melodie kolęd, ale także specjalnie przygotowana dekoracja.
Wspólne śpiewanie kolęd zorganizowano w „czwórce” po raz pierwszy, z inicjatywy nauczycielki, Anny Kmity. Jego forma oraz atmosfera, jaka wytworzyła się w trakcie spotkania, spodobała się zarówno dzieciom, jak i rodzicom, dlatego nauczycielki zapowiedziały, że będą organizować taką uroczystość każdego roku.
Spotkanie, które miało na celu integrację środowiska rodzinnego ze społecznością przedszkola, zakończył wspólny poczęstunek.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (652) z dnia 15 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »