tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Uroczysty bilans

 Wyróżnienia dla oficjeli


W piątek, 18 lutego w sali widowiskowej MDK odbyło się coroczne podsumowanie roku społeczno–gospodarczego gminy Opoczno zorganizowane przez Urząd Miejski


Spotkanie otworzył występ Orkiestry Miejskiej pod dyrekcją Rafała Kądzieli. Po nim wszystkich przybyłych gości w imieniu gospodarza spotkania burmistrza Jana Wieruszewskiego powitał prowadzący uroczystość, Zdzisław Miękus. Już od kilku lat uroczystość gromadzi liczne grono gości. Tak było i tym razem. Na sali widowiskowej zasiedli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele samorządowych władz województwa łódzkiego i powiatu opoczyńskiego, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, przedstawiciele instytucji, organizacji społecznych i politycznych oraz przedsiębiorcy z terenu naszej gminy. Burmistrz Jan Wieruszewski podczas spotkania powiedział, że miniony rok był wyjątkowy trudny. Rok pełen niespodzianek, różnych wydarzeń, który bardzo doświadczył nie tylko naszą gminę. Wyraził także swoje zadowolenie z osiągniętych w minionym roku wyników gospodarczych gminy i dokonanych inwestycji. Powiedział również o planach na przyszłość. Jak podkreślił włodarz, wiele z podjętych inicjatyw i zadań nie doszłoby do skutku gdyby nie wsparcie udzielane przez samorząd i instytucje wojewódzkie.
W podziękowaniu za działania na rzecz rozwoju społeczno–gospodarczego gminy Opoczno specjalne statuetki Burmistrza Opoczna i listy gratulacyjne odebrali: Artur Bagieński – wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Marek Mazur – przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego, Andrzej Budzyński – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Maria Kaczorowska – dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Podsumowanie roku było doskonałą okazją, by podziękować tym firmom, które wspierały rozwój gminy. O lokalnych przedsiębiorcach i ich ubiegłorocznych osiągnięciach przygotowano prezentację multimedialną.
Podziękowania za tworzenie potencjału gospodarczego gminy Opoczno oraz budowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorczej gminy odebrali: Piotr Tokarski prezes Zarządu „Ceramiki Paradyż”, Krzysztof Taler prezes „Opoczno I”, Wiesława i Zdzisław Wojciechowscy – właściciele Zakładu Usługowo–Handlowego „Wojciechowski”, Danuta i Stefan Rogulscy z firmy Standard i Promont, Jan Wiktorowicz – właściciel „Agro–Wiktu”, Kazimierz Pacan Expo–Drew, Stanisław Stępień Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Stępień”, Edward Mazur – szef firmy „Mejpol”, Marek Krzysztofik i Witold Pałyga z firmy „Blach–Pol” oraz Roman Polak z „Artmet”.
Podsumowanie społeczno–gospodarcze było także okazją do nawiązania do obchodzonego w ubiegłym roku 20.lecia samorządu terytorialnego. Specjalne podziękowania za 20–letnią służbę na rzecz opoczyńskiej społeczności otrzymali: Zbigniew Sobolewski – dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 oraz Urszula Wiktorowicz – dyrektorka Szkoły Podstawowej w Bielowicach. Wyróżnienia odebrali także sołtysi pełniący swe funkcje nieprzerwanie od 20 lat: Jan Lesiak z Libiszowa Wsi i Antoni Rzepka z Bielowic.
W trakcie spotkania i na jego zakończenie widzowie mogli obejrzeć występ Zespołu Pieśni i Tańca „Tramblanka”, prowadzonego pod kierunkiem Marty Lewandowskiej.
Po blisko trzygodzinnej części oficjalnej uczestnicy przenieśli się na patio MDK, gdzie czekał na nich poczęstunek, a potem zabawa taneczna.
Nagrodzonym gratulujemy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (711) z dnia 25 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »