tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą
* 28 stycznia w Kunicach (gmina Sławno) nietrzeźwy rowerzysta doprowadził do kolizji drogowej. Około godz. 15.15, 57-letni kierowca autobusu jelcz, chcąc uniknąć potrącenia chwiejnie poruszającego się rowerem 38-latka zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w bryłę lodu, uszkadzając pojazd. Badanie rowerzysty dało wynik 2,79 promila alkoholu.
* 29 stycznia około godz. 16.20 policjanci zatrzymali w Domasznie (gmina Drzewica) nietrzeźwego rowerzystę. 52-latek wydmuchał 1,28 promila alkoholu, poza tym obowiązuje go sądowy zakaz kierowania pojazdami.
* Tego samego dnia o godz. 20.10 na ul. Moniuszki w Opocznie w ręce policji wpadł nietrzeźwy kierowca passata. 29-latek miał 1 promil alkoholu we krwi.

Za szybko
28 stycznia nadmierna, w stosunku do panujących na drogach warunków, prędkość była przyczyną kolizji drogowej na drodze krajowej nr 12, w pobliżu Dzielnej. Około godz. 7.15 33-letnia kobieta kierująca renaultem clio doprowadziła do wywrócenia pojazdu i dachowania.

Za blisko
29 stycznia około godz. 12.00 w Dzielnej doszło do zderzenia trzech pojazdów. Kierujący renaultem premium 47-latek nie zachował bezpiecznej odległości za pojazdem poprzedzającym i najechał na tył VW passata, który w wyniku uderzenia najechał na jadącego przed nim opla vectrę. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Zwierzęta na drodze
30 stycznia przed godziną 6 rano w Woli Załężnej z jednej z posesji wybiegł na jezdnię pies, który wpadł wprost pod nadjeżdżającego seata cordobę. W wyniku potrącenia pojazd kierowany przez 23-letniego mężczyznę został uszkodzony. Mandatem ukarano właściciela zwierzęcia, 32-letniego mieszkańca Woli Załężnej.

Odjechał
* 30 stycznia około godz. 6.30 na trasie Dęborzeczka - Inowłódz kierujący mercedesem vito w trakcie wymijania przekroczył oś jezdni i doprowadził do zderzenia z VW golfem, kierowanym przez 22-letniego opocznianina. Sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia. Trwają czynności mające na celu jego ustalenie.
* W nocy z 30 na 31 stycznia, około godz. 0.30 doszło do kolizji na parkingu przed budynkiem dyskoteki w Bukowcu Opoczyńskim. Nieustalony kierujący cinquecento nie zachował ostrożności podczas cofania i uderzył w zaparkowanego opla vectrę, uszkadzając przednie drzwi i lusterko pojazdu. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Nieprawidłowo
* 30 stycznia o godz. 8.10 w Wąglanach (gmina Białaczów) kierująca oplem 35-letnia kobieta nieprawidłowo wyprzedzając doprowadziła do zderzenia z VW golfem.
* Tego samego dnia około godz. 14.00 doszło do kolizji w Sitowej (gmina Opoczno). Kierujący VW LT 46-letni mieszkaniec gminy Sławno najechał na zaparkowaną na poboczu mazdę.
* 30 stycznia około godz. 20.30 na skrzyżowaniu ulic Biernackiego i Spacerowej w Opocznie doszło do zderzenia dwóch pojazdów: forda probe kierowanego przez 21-letniego opocznianina i bmw kierowanego przez 26-latka. Jeden z uczestników kolizji odmówił przyjęcia mandatu. Kwestię winy rozstrzygnie sąd.
* 3 lutego około godz. 8.00 doszło do kolizji w Bukowcu Opoczyńskim. W trakcie wymijania zderzyły się hyunday kierowany przez 23-letniego mieszkańca Sobawin i cinquecento kierowany przez 33-letnią mieszkankę Brzustówka. Policja ustaliła, że do zderzenia doprowadzili oboje kierujący, w związku z czym ukarani zostali mandatami.

Potrącił pieszego
3 lutego około godz. 6.45 na ul. Piotrkowskiej w Opocznie zdarzył się wypadek z udziałem pieszego. Kierujący citroenem xarą 31-letni mieszkaniec gminy Opoczno potrącił 17-latka, który wbiegł na jezdnię, wprost pod nadjeżdżający pojazd. Chłopiec doznał złamania lewej kostki oraz ogólnych potłuczeń. Został przewieziony do szpitala. Zarówno jemu, jak i kierującemu citroenem pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (656) z dnia 5 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »