tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zima trzyma

 

Śniegu nie ubywa, a wręcz przeciwnie. W dodatku w najbliższych dniach synoptycy przewidują obfite opady, zawieje i zamiecie. Wszystko to powoduje, że warunki na drogach są fatalne. Niektóre odcinki dróg, zwłaszcza tych lokalnych, są trudne do pokonania.
W takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność na drogach. Jest bardzo ślisko, dlatego koniecznie należy zwolnić. Lepiej wyjechać wcześniej, aby bezpiecznie dotrzeć do celu i nie ryzykować zdrowiem lub życiem swoim bądź innych użytkowników ruchu.
Ale uważać powinni również piesi i rowerzyści, których mimo nieprzyjaznej aury można spotkać na drogach. Odśnieżany z jezdni śnieg zalega na poboczach, dlatego najczęściej korzystają oni z jezdni, zwłaszcza na lokalnych drogach. W takich warunkach nietrudno o potrącenie, tym bardziej, że na niektórych odcinkach pługi odśnieżają zaledwie wąski pas jezdni.
Uważać należy nie tylko na śnieg i lód pod kołami, czy stopami, ale także na ten nad naszymi głowami. Mimo obowiązku ciążącego na właścicielach i administratorach budynków na wielu z nich można zaobserwować duże i ciężkie sople oraz zwisające, przymarznięte pryzmy śniegu. Przy kilkustopniowych przymrozkach w ciągu nocy i temperaturze oscylującej wokół zera za dnia, tworzą one realne zagrożenie nie tylko dla przechodniów, ale także dla zaparkowanych obok budynków samochodów. Przekonał się o tym 56-letni opocznianin, który 29 stycznia postawił samochód pod jednym z bloków przy ul. Piotrkowskiej. Lód i śnieg, które spadły z dachu budynku uszkodziły szybę oraz dach należącego do niego forda sierry.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (656) z dnia 5 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »