tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Tydzień atrakcji w Zielonej Dolince

 
Miniony tydzień dla przedszkolaków z Przedszkola nr 6 był bardzo atrakcyjny i pełen wrażeń

We wtorek, 16 października przedszkolaki mogły przenieść się w świat dinozaurów dzięki prezentacji multimedialnej w 3D ?Śladami dinozaurów?. Dzięki niej miały okazję do pogłębienia wiadomości na temat dinozaurów, ich życia oraz przyczyn ich wyginięcia. Prezentacji towarzyszył pokaz niektórych zminiaturyzowanych okazów oraz części ich szkieletów.
Jednak największą atrakcję stanowił dinozaur Pleo, który według jego twórców ma przypominać tygodniowe niemowlę dinozaura. Wszyscy byli zafascynowani poznaniem tak małego zwierzaka.
Takie spotkania pozwalają dzieciom poznać świat niedostępny dla nich na co dzień a tym, które interesują się dinozaurami, pozwalają rozszerzać wiadomości i wykazać się tym, co już wiedzą.
W ramach akcji ?Przedszkolaki poznają zawody? starszaki z grupy ?Stokrotek? i ?Skrzatów? w czwartek, 18 października wybrały się na pocztę, aby złożyć życzenia oraz wręczyć jesienne różyczki z okazji Dnia Poczty Polskiej. Wysłuchały informacji związanych z pracą urzędnika poczty. Miały okazję obejrzeć pomieszczenia na poczcie, poznać drogę listu. Zawitały również na zaplecze urzędu, gdzie mogły porobić pieczątki, co sprawiło im wielką frajdę. Na zakończenie wysłały kartkę z pozdrowieniami do dyrektorki placówki, Edyty Figury. W ten sposób utrwaliły zdobyte wiadomości dotyczące wysyłania listów.
Na zakończenie tygodnia ? w piątek, 19 października ? chłopcy i dziewczynki z Zielonej Dolinki, korzystając z uroków złotej jesieni wybrali się na wycieczkę autokarową do lasu. Już tradycyjnie towarzyszyli im harcerze z drużyny ?Ogniki?, którzy rozpalili ognisko i upiekli kiełbaski. Mali ekolodzy postanowili posprzątać las, bo strażnicy przyrody z Zielonej Dolinki o czystość naszej planety dbają i dlatego zawsze z patrolem ekologicznym na pomoc ruszają. Zebrali trzy worki śmieci napotkanych podczas zwiedzania leśniczówki.
Kolejną atrakcją było spotkanie z leśniczym, który w ciekawy sposób opowiadał przedszkolakom o przygotowaniach przyrody do zimy oraz zapoznał ze ścieżkami edukacyjnymi znajdującymi się w lesie. Wiele radości sprawiły wędrówki po leśnych ścieżkach. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę oraz gromadziły do koszyków dary lasu, które umieszczone zostały w przedszkolnym kąciku przyrody. Po powrocie do leśniczówki na przedszkolaków czekali już harcerze, którzy przygotowali dla nich wiele wesołych zabaw. W ramach rewanżu przedszkolaki zapoznały harcerzy z zabawami z kolorową chustą animacyjną. Na zakończenie pobytu w lesie odbyła się degustacja kiełbasek upieczonych przez harcerzy.
Wycieczka do lasu była dobrą okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (798) z dnia 26 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »