tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 O strefie ekonomicznej

 
W środę, 17 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie przedsiębiorców z terenu gminy i powiatu z przedstawicielami Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Spotkanie zorganizowano z inicjatywy włodarzy miasta i powiatu. Na ich zaproszenie do starostwa przybyli przedsiębiorcy zainteresowani rozszerzeniem działalności i inwestowaniem w specjalnych strefach ekonomicznych.
Zasady działania i inwestowania w strefach ekonomicznych przybliżyli przedsiębiorcom Bartosz Rzętkiewicz zastępca dyrektora departamentu Pozyskiwania Inwestora z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Rafał Karolek specjalista ŁSSE w Łodzi. Z interesującą propozycją dla przedsiębiorców wystąpił także Andrzej Budzyński ? wiceprezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Uzupełnieniem oferty ŁARR były propozycje banków, których przedstawiciele zaprezentowali uczestnikom spotkania szereg dogodnych narzędzi finansowania inwestycji.
W trakcie dyskusji przedsiębiorcy dopytywali m.in. o możliwości objęcia działalnością Specjalnej Strefy Ekonomicznej terenów będących w posiadaniu prywatnych podmiotów. Kolejnym aspektem tej sprawy była możliwość objęcia działalnością strefy prywatnego podmiotu inwestującego na terenach będących jego własnością.
Na te i inne pytanie odpowiadali przedstawiciele ŁSSE oraz włodarze gmin powiatu opoczyńskiego. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania przedstawiciele Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego omawiali z przedsiębiorcami oraz przedstawicielami samorządów aspekty działalności w strefach oraz sposoby wspierania przedsiębiorczości na przykładzie konkretnych przedsięwzięć.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (798) z dnia 26 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »