tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Turystyczne powitanie

 
Wiosenny rajd opoczyńskiego PTTK

W poniedziałek, 21 marca członkowie opoczyńskiego oddziału PTTK powitali wiosnę, uczestnicząc w tradycyjnym radzie. W tym roku zamiast topienia kukieł marzanny spaliliśmy je w ognisku.
W rajdzie uczestniczyło 59 osób z trzech szkół. Po przejściu 4 km zakończenie odbyło się w leśniczówce w Januszewicach. Dzięki przychylności leśniczego Leszka Anioła, który zapewnił drewno, mogliśmy rozpalić ognisko i posilić się pieczonymi kiełbaskami.
Po posiłku odbyły się dwa konkursy. W konkursie marzann wybór najładniejszych był bardzo trudny, ponieważ wszystkie okazały się piękne. Po gorącej debacie jury zdecydowało przyznać pierwszą nagrodę młodzieży z ZSS nr 3 i równorzędne dwa drugie miejsca dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Ogonowicach i z ZSS nr 3.
Do konkursu ekologicznego przystąpiło bardzo wielu chętnych. Ponieważ młodzież wykazała się dużą wiedzą, konkurs rozegrano w trzech turach. Na koniec wyłowiono laureatów. Pierwsze miejsce zajęła Magda Lasota (ZSS nr 3), drugie Joanna Kowalczyk (ZSS nr 3) i Maciej Paduch (SP w Ogonowicach), trzecie Patryk Wdówka (SP w Ogonowicach), Kinga Wojtarek (SP w Ogonowicach) i Patryk Baszuk (ZSS nr 1).
Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez prezes oddziału PTTK Halinę Kaftan – książki, mapy, płyty multimedialne i foldery. Zwycięzcy z rąk Iwony Brzozowskiej odebrali czapeczki turystyczne. Z okazji powitania wiosny dla młodych turystów przygotowano również pamiątkowe plakietki.
Jak zwykle na naszych imprezach panowała piękna, słoneczna, czyli wiosenna pogoda i bardzo serdeczna atmosfera. Po mile spędzonych chwilach wszyscy spacerkiem wrócili do swych szkół.


Halina Kaftan   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (716) z dnia 1 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »