tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Poetycki wernisaż

 

W czwartek, 24 marca w holu głównym MDK otwarto wernisaż prac artystów malarzy powiatu opoczyńskiego. Tym razem opocznianie mieli okazję nie tylko obejrzeć obrazy szesnastu artystów z naszego powiatu, ale także posłuchać wierszy twórców z Klubu Literackiego „Nad Wąglanką”. O wystawie i pracach zdobiących hol powiedziała instruktorka plastyki w MDK, Lidia Stanek.
Każdy z przybyłych twórców miał okazję przedstawić się publiczności i opowiedzieć o swojej twórczości. Niektórzy z nich to absolwenci Akademii Sztuk Pięknych, inni to artyści z zamiłowania. Jak powiedziała Lidia Stanek – wszyscy są artystami przez duże A. Ten artyzm jest w nas i ukazujemy go malując bądź rzeźbiąc. Jedno ich wszystkich łączy, mianowicie pasja i fascynacja sztuką. Prezentowane prace były w bardzo różnorodnych technikach. Jedne to malarstwo farbami olejnymi, inne zostały wykonane w technice monotypii i linorytu, był także rysunek i rzeźby.
Swoimi pracami pochwaliły się, w większości artystki z Opoczna: Monika Badowska, Aldona Chudzicka, Iwona Czajkowska, Ewa Firmowska, Halina Kaftan, Zofia Karkowska, Iwona Kołodziejczyk, Barbara Mieszczankowska, Mariola Sikorska, Lidia Stanek, Renata Wróbel oraz Dariusz Białek i Małgorzata Kasińska z Drzewicy, Barbara Kalinowska z Żarnowa, Marek Wijata ze Skroniny i Jerzy Wilk z Wąglan.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (716) z dnia 1 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »