tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »

Firma MATA-DACH Mateusz Łaski
oferuję ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Stefan Fudalej porucznikiem

 
We wtorek, 23 lipca w USC, odbyła się kombatancka nominacja. Na mocy decyzji ministra obrony narodowej z 23 kwietnia 2013 roku, do stopnia porucznika Wojska Polskiego mianowany został, niebędący w czynnej służbie wojskowej, opocznianin, podporucznik Stefan Fudalej. W tym podniosłym wydarzeniu uczestniczyli burmistrz Jan Wieruszewski, przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tomaszowie Mazowieckim mjr Aleksander Kurek, członkowie organizacji kombatanckich oraz przyjaciele nominowanego

Wyciąg z aktu nominacji odczytał major Aleksander Kurek. Następnie zebrani na sali gratulowali świeżo upieczonemu porucznikowi, życząc mu dużo zdrowia i kolejnych awansów. W dowód uznania i wdzięczności, przyjaciele i kombatanci wręczyli nominowanemu kwiaty.
Stefan Fudalej nie krył wzruszenia i wyraził radość z faktu awansu na porucznika. Podziękował również władzom samorządowym za dotychczasową wzorową współpracę i pomoc jaką przedstawiciele z UM udzielają opoczyńskim kombatantom.
Stefan Fudalej, syn Antoniego, urodził się w 1928 roku w Krakowie. Jako szesnastolatek wstąpił w szeregi Armii Krajowej i przyjął pseudonim Szczerbiec. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiował na wydziale Filologii Klasycznej. Przez blisko 40 lat uczył łaciny i wychowania technicznego w LO w Opocznie. Jest członkiem lokalnego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. 26 października 2009 roku otrzymał awans na stopień podporucznika. Przez ostatnich kilka lat prowadził kronikę Koła ŚZŻAK. Jego staraniom ukazała się publikacja "Krótka Historia Koła ŚZŻAK w Opocznie 1990?2010" wydana w 2010 roku. Chętnie uczestniczy w uroczystościach patriotycznych i kulturalnych odbywających się na terenie miasta i całego powiatu, reprezentując Koło AK.
Porucznikowi Stefanowi Fudalejowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (837) z dnia 26 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »