tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Remont na zamku

 
Renowacja elewacji, malowanie sal wystawowych, łatanie rynien, to tylko niektóre z prac, które wykonywane są w ramach remontu zamku kazimierzowskiego. Jednym słowem naprawa budynku idzie pełną parą. Z pomocą dyrekcji Muzeum Regionalnego, które od lat ma tam swą siedzibę, ruszyli strażacy z powiatowej komendy PSP oraz władze wojewódzkie i samorządowe

W Muzeum Regionalnym trwa kolejny remont elewacji. Po długiej zimie i ulewach część fasady budynku uległa zniszczeniu. Poprzez gruntowanie i uzupełnianie tynku trzeba zapobiec dalszej degradacji elewacji. Pomalowane zostaną także niektóre pomieszczenia wystawiennicze, a miedziane rynny załatane.
W związku z tym, że część prac musi odbywać się na wysokości z pomocą w remoncie ruszyli strażacy z PSP. W związku z remontem, wejście główne do budynku zostało zamknięte. Zwiedzający mogą wejść do muzeum poprzez ganek od strony dziedzińca zamkowego. Kolejny remont planowany jest w październiku. Wówczas zostanie wymieniona pozostała część stolarki okiennej w części sal wystawienniczych. Część okien w muzeum została już wymieniona.
O fundusze na odrestaurowanie najcenniejszego zabytku Opoczna zadbał Urząd Marszałkowski, który przeznaczył 24.000 zł na wymianę dziesięciu okien w budynku. Duże wsparcie zapowiedziano także z Urzędu Miejskiego, którego władze zadeklarowały wspomóc remont muzeum w wysokości 30.000 zł. Pomimo remontu,trwających wakacji oraz sezonu urlopowego, Muzeum Regionalne pracuje bez zakłóceń. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.30, a w soboty od 10.00 do 16.00.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (837) z dnia 26 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »