tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Piknik w kolorze blue

 
Imprezą towarzyszącą Wojewódzkiemu Świętu Policji, które odbyło się w środę, 17 lipca, był tzw. niebieski piknik. Na uczestników wydarzenia czekało wiele atrakcji. Niewątpliwie najwięcej niespodzianek przygotowano dla najmłodszych, którzy z chęcią brali udział w organizowanych konkursach i pokazach

Wydarzenie rozpoczęto pokazem umiejętności psów i koni policyjnych. Atrakcja zgromadziła wielu zainteresowanych, a dzieci ochoczo uczestniczyły w przedsięwzięciu. Każdy mógł podejść i z bliska przyjrzeć się zwierzętom, które na co dzień ułatwiają pracę funkcjonariuszom policji. Chętni mogli wydawać także dowolne komendy psom, które posłusznie wykonywały polecenia. Następnie klub motocyklowy "Knight Riders" z Łodzi zaprezentował swoje jednoślady. Motocykliści wjechali na wyznaczony do pokazów plac w towarzystwie finalistek konkursów piękności. Uczestnicy wydarzenia mieli także okazję obejrzeć wystawę sprzętu będącego na wyposażeniu policji.
Podczas niebieskiego pikniku można było obejrzeć m. in. sprzęt policyjny taki jak więźniarki, motocykle, armatki wodne, stanowisko do daktyloskopii oraz przyrządy niezbędne do pracy technika kryminalistyki. Najchętniej odwiedzane przez dzieci były samochody policyjne, w których można było zasiąść, a nawet uruchomić sygnały dźwiękowe i świetlne.
Dla najmłodszych przygotowano liczne konkursy i zabawy sprawnościowe przybliżające pracę w policji oraz uczące bezpiecznych zachowań. Nie zabrakło także zadań usprawniających zdolności manualne oraz sprawnościowe, np. malowanek, przenoszenia piłki przy pomocy pałek służbowych, ładowania magazynków na czas czy ubierania munduru na czas. Chętni mogli wziąć udział także w teście wiedzy poruszającym zagadnienia dotyczące policyjnego święta.
Antyterroryści zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazu pirotechniczno?minerskiego. Ta bardzo realistyczna atrakcja, której do tej pory nie było jeszcze w naszym mieście, wzbudziła ogromne emocje. Konferansjer szczegółowo omawiał poszczególne etapy pokazu. Widzowie mieli możliwość bezpośredniego uczestnictwa w zabawie. Nie lada zagadką było odgadnięcie ile waży strój policjanta-pirotechnika, w którym zbliżał się do ładunku wybuchowego. Nikt z uczestników kwizu nie spodziewał się, że osiąga on wagę aż 50 kg.
Organizatorzy przygotowali także pokazowe miasteczko ruchu drogowego oraz rozbrajanie atrapy ładunku przy użyciu robota. Pod koniec pikniku nad miastem przeleciał policyjny śmigłowiec. Imprezę uświetnił koncert policyjnych orkiestr dętych z Ukrainy i Wrocławia, który bardzo przypadł publice do gustu i został nagrodzony gromkimi brawami.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (837) z dnia 26 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »