tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Firma MATA-DACH Mateusz Łaski
oferuję ...
czytaj dalej »

Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Krwiodawcy nie zawiedli

 
W minionym tygodniu na terenie naszego powiatu Punkt Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizował dwie zbiórki krwi. Obie cieszyły się dużym wsparciem ze strony ludzi o gorących sercach, pragnących wspomóc nie tylko bank krwi, ale także poszkodowanych w wypadku


W ostatnim numerze pisaliśmy o apelu punktu Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa do wszystkich ludzi gorących serc o wspieranie banku krwi. Wspomnieliśmy, że tradycyjnie zwłaszcza w okresie wakacji brakuje tego najcenniejszego leku. Cieszy fakt, że apel przyniósł oczekiwane rezultaty.
W celu wsparcia poszkodowanych w wypadku Jacka i jego córki Julity Sosnowskich z Tomaszówka w sobotę, 20 lipca w Domu Ludowym w Kamieniu odbyła się zbiórka krwi. Chętnych do włączenia się akcję nie brakowało. Zarejestrowało się pięćdziesiąt osób, ale krew z różnych powodów, mogły oddać trzydzieści trzy osoby. Dla poszkodowanych w wypadku oddano blisko 15 litrów tego najcenniejszego leku.
W niedzielę, 21 lipca okazję, by wspomóc bank krwi mieli mieszkańcy Żarnowa. Zbiórka odbyła się w miejscowym ośrodku zdrowia. Tego dnia zarejestrowały się dwadzieścia trzy osoby. Krew oddało dwadzieścia jeden, w tym jedna osoba zaliczyła krwiodawczy debiut. Dzięki ich ofiarności, bank krwi wzbogacił się blisko 9,5 litra krwi.
Najbliższą zbiórkę zaplanowano na najbliższą niedzielę, 28 lipca w Drzewicy, w godz. od 10.00 do 13.00.
Organizatorzy za naszym pośrednictwem dziękują wszystkim ofiarodawcom. Zachęcają także do udziału w kolejnych akajach nie tylko honorowych krwiodawców, ale także tych, którzy jeszcze nie oddawali krwi.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (837) z dnia 26 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »