tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Spotkanie z autorką

 

W poniedziałek, 9 listopada o godz. 16.00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie z Aleksandrą Ziółkowską-Boehm, autorką książki „Dwór w Kraśnicy i hubalowy demon” wydanej w tym roku przez Państwowy Instytut Wydawniczy. Organizatorami są Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Dom Kultury, Muzeum Regionalne i Tygodnik Opoczyński.
Aleksandra Ziółkowska-Boehm to znana polska pisarka od 19 lat mieszkająca na stałe w Stanach Zjednoczonych. Przygotowała wstęp i przypisy książek Melchiora Wańkowicza, m.in. do „Reportaży zagranicznych” (1981), „Dzieł emigracyjnych” i „Dzieł powojennych”, „Korespondencji Krystyny i Melchiora Wańkowiczów” (1992). Jest redaktorką serii i autorką posłowia do każdego tomu serii książek Melchiora Wańkowicza (Wyd. Prószyński i S-ka - seria od 2009 r.) rozpoczętej tomem „Bitwa o Monte Cassino”; autorką scenariusza widowiska muzycznego „2 Korpus w piosenkach Ref-Rena” zrealizowanego przez Telewizję Polską w 1991 r. w reżyserii Barbary Borys-Damięckiej. Konsultowała i wystąpiła w filmach dokumentalnych poświęconych Zbigniewowi Brzezińskiemu, Stanleyowi Haidaszowi, Januszowi Korczakowi.
Jest także autorką książek poświęconych tematyce mjra Hubala. Właśnie tę najnowszą - „Dwór w Kraśnicy i hubalowy demon” - będzie promowała w opoczyńskim MDK.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (642) z dnia 30 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »