tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Sport w sztuce

 

Nawiązując do jednej z najpiękniejszych kart w historii ruchu olimpijskiego, tradycji umacniania więzi między ideą sportu olimpijskiego a twórczością artystyczną i intelektualną, które to reprezentowały Olimpijskie Konkursy Sztuki, organizowane z inicjatywy Pierre?a de Coubertina od 1912 r., Polski Komitet Olimpijski ogłosił konkurs ?Sport w sztuce?. Konkurs przebiega w sześciu dziedzinach: architekturze, rzeźbie, malarstwie, muzyce, literaturze i fotografii.
W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne, osoby prawne lub jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej bądź podmioty występujące wspólnie. Żaden limit nie ogranicza uczestników (w szczególności wiek czy wykształcenie), jak też względem wymiarów czy kształtu prac, w tym tablic, planów itp. Jedynie rzeźbiarze proszeni są by przedstawione prace nie przekraczały 100 cm w wysokości, szerokości czy długości. Termin nadsyłania prac upływa z końcem kwietnia br.
Wszystkie prezentowane rzeźby nie powinny być wcześniej publikowane oraz powinny być bezpośrednio inspirowane ideą sportową. Każdy z laureatów, w jednej z sześci dziedzin otrzyma medal, który będzie miał trzy stopnie: złoty, srebrny i brązowy. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane w czasie Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie, a po ich zakończeniu udostępnione na terenie Polski.
Wszelkie pytania należy kierować do organizatorów konkursu, czyli Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Towarzystwa Olimpijczyków Polskich. Ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż 15 czerwca.
Organizator konkursu PKOl i TOP, Ryszard Parulski, tel. 608 320 290, e-mail: urszula.parulska@neostrada.pl.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (771) z dnia 20 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »