Ostre strzelanie w Radzicach

Klasa A

LKS Radzice rozgromiły Leśnika Sitowa

W niedzielne popołudnie, mimo padającego deszczu, na boisku w Radzicach zameldowała się liczna grupa fanów piłki nożnej. Magnesem była dobra w ostatnich meczach gra drużyny LKS Radzice oraz rywal ? lider rozgrywek Leśnik Sitowa. Kibice nie żałowali czasu spędzonego na stadionie. Obejrzeli aż 11 strzelonych bramek, zdobytych z bardzo ciekawych akcji i stałych fragmentów gry. Wygrana gospodarzy była jak najbardziej zasłużona.
Ważne zwycięstwo odniósł drugi zespół z gminy Drzewica ? Gerlach, który pokonał na wyjeździe Tęczę Janków i dzięki porażce Leśnika objął przodownictwo w tabeli.

Wyniki 14. kolejki.

LKS Radzice ? Leśnik Sitowa 8:3 (4:1)
Bramki dla Radzic strzelili: Damian Wardecki 4, Radosław Kaczmarek i Michał Kopytowski po 2.
Skład Radzic: Przemysław Pajchert, Rafał Klimek, Jacek Kostrzewa, Wiktor Gruszczyński, Michał Więckowski, Tomasz Wrzosek, Karol Wiktorowicz, Radosław Kaczmarek, Rafał Trzaskowski, Michał Kopytowski, Dominik Wardecki. Na zmiany weszli Marcin Bubiak, Dawid Barul. Trener Marek Lach.
Leśnik wystąpił w składzie: Mateusz Goska, Szymon Bernacki, Tomasz Rek, Zbigniew Terczak, Dariusz Berc, Grzegorz Kupis, Mirosław Gwiazda, Arkadiusz Lenart, Przemysław Stępień, Łukasz Wijata, Marcin Malinowski. Na zmiany wchodzili: Maciej Łopata, Mateusz Stępień, Wojciech Migus.
Po znakomitej grze LKS Radzice pokonał lidera rozgrywek, choć to goście z Sitowej strzelili pierwszą bramkę. Po 8 minutach gospodarze wyrównali. Radosław Kaczmarek został sfaulowany przed polem karnym, sam podszedł do rzutu wolnego i strzelił nie do obrony w samo okienko bramki. Bramka na 1:1 wyraźnie podbudowała piłkarzy z Radzic. W pierwszej połowie gospodarze strzelili jeszcze trzy gole. W 32 minucie Dominik Wardecki zagrał piłkę z prawej strony boiska, a do pustej bramki trafił Michał Kopytowski. Trzy minuty późnej Karol Wiktorowicz zagrał do Kaczmarka, ten minął rywala i przelobował bramkarza, zdobywając piękną bramkę. Po kolejnych trzech minutach Michał Kopytowski świetnym prostopadłym podaniem obsłużył Damiana Wardeckiego, który umieścił futbolówkę w siatce. Było 4:1 dla miejscowych.
Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Radzic. Samobójczą bramkę strzelił Wiktor Gruszczyński. Od 50 minuty Leśnik grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla jednego z zawodników. Grający w przewadze radziczanie zdobyli kolejne trzy bramki. Ich autorem był świetnie dysponowany Dominik Wardecki, a trzy asysty zaliczył Michał Kopytowski. Radzice wygrywały w tym momencie aż 7:2. W 70 minucie sędzia podyktował karnego dla gości, który został zamieniony na gola. Pod koniec spotkania Dominik Wardecki odwdzięczył się asystą Michałowi Korytowskiemu, a ten ustala wynik meczu na 8:3.

Tęcza Janków ? Gerlach Drzewica 0:2 (0:0)
Bramki zdobyli: pierwsza samobójcza, Jarosław Tąder.
Gerlach zagrał w składzie: Łukasz Tąder, Tomasz Wiktorowicz, Krzysztof Nowak, Arek Bogucki, Mateusz Nowak, Kuba Gulej, Łukasz Oracz, Daniel Grzybowski, Norbert Szczepanik, Jarosław Tąder, Damian Nowicki. Na zmiany wchodzili: Mariusz Wrzosek, Mariusz Pomykała, Darek Białek, Sebastian Szczepanik.
Piłkarze Gerlacha rozpoczęli mecz z dużym zaangażowaniem i już w pierwszych akcjach mogli pokonać bramkarza miejscowych. Dobrych sytuacji nie zamienili jednak na gola. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy coraz częściej znajdowali się pod polem karnym gości. Za każdym razem na posterunku był Łukasz Tąder, który kilkoma świetnymi interwencjami ratował drzewicki zespół przed utratą bramki. Zawodnikom z Jankowa bardzo pomagał silnie wiejący wiatr, dzięki któremu każda wykopana piłka lądowała w polu karnym Gerlacha. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się strzelić choćby jednej bramki.
Po wznowieniu gry to drzewiczanie mieli sprzyjający wiatr, który w pełni wykorzystali. Gerlach narzucił swój styl gry, co powoli przynosiło efekty. Gospodarze nie byli w stanie zagrozić bramce Łukasza Tądera, ponieważ ich akcje rozbijała defensywa Gerlacha. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 55 minuty. Do rzutu wolnego na połowie boiska podszedł Arkadiusz Bogucki, który dalekim wykopem wrzucił piłkę na pole karne. Tam najwyżej wyskoczył zawodnik miejscowego LKS, który głową pokonał własnego bramkarza. Było 1:0 dla Gerlacha. Gospodarze powoli opadali z sił. W 70 minucie Damian Nowicki przejął piłkę w środku pola, przebiegł przez pół boiska między kilkoma zawodnikami rywala i dokładnie wyłożył piłkę Jarosławowi Tąderowi. Napastnikowi ?żółto?niebieskich? nie pozostało nic innego, jak tylko skierować ją do bramki.
Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, choć obie ekipy miały ku temu okazje. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Gerlacha. Była to bardzo ważna wygrana drzewiczan, walczących o awans do klasy okręgowej.

LKS Mniszków ? Ceramika II Opoczno 1:2 (0:2)
Bramkę dla Mniszkowa zdobył Maciej Gwarda, dla Ceramiki gole strzelili Artur Grzywacz i Tomasz Kryński.
LKS Mniszków zagrał w składzie: Tomasz Głąbała, Marcin Grzywacz, Marcin Wojciechowski, Mariusz Wach, Kamil Szkatulski, Maciej Gwarda, Mateusz Kunka, Damian Biskup, Artur Cieślik, Dawid Wojciechowski, Michał Strzelecki. Na zmiany wchodzili: Bartek Skoneczny, Tomasz Grzywacz, Michał Cieślikiewicz.
Ceramika wystąpiła w składzie: Łukasz Gadomski, Piotr Markowicz, Daniel Rogulski, Radosław Wilk, Michał Kłosek, Michał Wiatr, Tomasz Kryński (Bartłomiej Gambka), Albert Kalinowski (Sylwester Belica), Paweł Markowicz, Artur Grzywacz (Tomasz Gambka), Piotr Młynarczyk. Trener Jarosław Krzysztofik.
Pogoda była dla piłkarzy niezbyt sprzyjająca, lecz boisko zostało dobrze przygotowane. Mecz rozpoczął się po myśli zawodników Ceramiki, którzy już po 18 minutach prowadzili 2:0. Pierwszą bramkę w meczu, a zarazem w sezonie, zdobył Artur Grzywacz. Wykorzystał doskonałe podane od Michała Kłoska i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył bramkę. Druga bramka również padła po pojedynku sam na sam. Tym razem na listę strzelców wpisał się Tomasz Kryński, a kolejną asystę w sezonie zaliczył Piotr Młynarczyk. W następnych minutach młodzi zawodnicy Ceramiki stwarzali niebezpieczeństwo pod bramką Mniszkowa, jednak ich akcje nie znajdowały drogi do bramki. Gospodarze również stwarzali zagrożenie pod bramką ?Cery?, szczególnie po stałych fragmentach gry, których mieli dość dużo.
Mecz był dobrym widowiskiem z dużą ilością akcji podbramkowych aż do 42 minuty, kiedy to Tomasz Kryński dostał żółtą kartkę za rzekome odkopnięcie piłki po gwizdku. Z decyzją nie zgodzili się zawodnicy ?Cery?. Po chwili sędzia poprosił Michała Wiatra, który stał dobre 25 metrów od całej sytuacji i ukarał go czerwoną kartką. W uzasadnieniu powiedział, iż Michał Wiatr wyzwał go od ?pajaców?. Do przerwy opocznianie starali się uspokoić grę i utrzymać przy piłce. Mało brakło, a na przerwę schodziliby w dziewiątkę, ponieważ przy jednej z kontr faulowany był Tomasz Kryński i chcąc wymusić kartkę dla zawodnika Mniszkowa o mało sam nie dostał drugiej. Jednak sędzia dał mu tylko upomnienie.
W przerwie trener Ceramiki Jarosław Krzysztofik dokonał zmiany taktycznej, zastępując Tomasza Kryńskiego Bartłomiejem Gambką. Druga połowa to dużo gry w środku pola. Choć Mniszków starał się odrobić straty, to nie był w stanie pokonać dobrze dysponowanego Łukasza Gadomskiego. Pod koniec meczu Piotr Młynarczyk w dogodnej sytuacji trafił w słupek. W doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli honorową bramkę po uderzeniu z rzutu wolnego. Sędzia pozwolił jeszcze wznowić grę, jednak żadna z drużyn nie zdołała wyprowadzić ataku i mecz zakończył się zwycięstwem Ceramiki 2:1.

Polonia Rokiciny ? Atom Januszewice 5:2 (2:1)
Bramki dla Atomu zdobyli Sylwester Rutowicz i Damian Pęczek.
Atom wystąpił w składzie: Grzegorz Baran, Bartek Wojewódzki, Maciej Sulgostowski, Marcin Jurek, Tomasz Cieśla, Sylwester Rutowicz, Piotr Kołodziejczyk, Michał Pęczek, Rafał Cieślik, Damian Pęczek, Łukasz Nowak.

LKS Białaczów ? Sparta Ostrów 3:1 (2:1)
Kawaleria Tomaszów ? Relax Czerniewice 2:0 (2:0)