tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Droga do Danii

 
Piłka nożna Olimpiad Specjalnych

Od 14 do 17 kwietnia piłkarze Sekcji Olimpiad Specjalnych, działającej przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Opocznie, wraz ze swoim szkoleniowcem trenowali na obiektach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Było to zgrupowanie reprezentacji Polski przed Europejskim Turniejem Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Drużyn 7?osobowych. Turniej odbędzie się w dniach od 28 czerwca do 2 lipca w Ballerup w Danii.
Dziesięcioosobowa drużyna, w skład której wchodziło 5 zawodników z opoczyńskiej sekcji: Bogusław Stępień, Andrzej Stępień (WZT Opoczno), Mariusz Tomczyk, Łukasz Tępiński (WTZ Drzewica) i Daniel Wierzbicki (ŚDS Opoczno) oraz trener Radosław Łypczak wywalczyła kwalifikację na imprezę europejską, wygrywając w ubiegłym roku swoją grupę sprawnościową podczas Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej w Koninie. Pozostała część składu pochodzi z Domu Pomocy Społecznej w Rąbieniu koło Aleksandrowa Łódzkiego.
Organizatorem zgrupowania było Biuro Narodowe Olimpiady Specjalne ? Polska, które ze środków PFRON i MSiT sfinansowało cały obóz. Podczas czterodniowego pobytu drużyna odbyła cztery treningi na boisku trawiastym oraz dokonała zakupów sprzętu sportowego i odzieży, którą zabierze ze sobą do Danii. Nasza ekipa przebywała w Hotelu Meksyk na terenie AWF.
Trener drużyny Radosław Łypczak o obozie: ? Takie zgrupowania są bardzo ważne i spełniają dwie podstawowe funkcje. W tym przypadku wyjazd był przedsmakiem tego, co nas czeka w Danii. Ponadto możemy obserwować zachowania zawodników zarówno na boisku jak i poza nim. Ma to wpływ na późniejsze zakwalifikowanie do składu bądź odrzucenie i potrzebę szukania w składzie rezerwowym.
? Pogoda była zła, ale nawet przy mocno padającym deszczu trenowaliśmy, bo nie wiadomo jak będzie w Danii ? dodał bramkarz drużyny, Bogusław Stępień.
Do czasu wyjazdu na europejskie zawody nasza część reprezentacji będzie systematycznie trenować w Opocznie i Drzewicy. Niebawem czeka ją jeszcze Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Poddębiach (8 maja). Ponadto kilku piłkarzy wejdzie w skład drużyny reprezentującej województwo łódzkie na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Łodzi (17?20 maja).
Za naszych piłkarzy trzymamy kciuki.


Reprezentacja Polski Olimpiad Specjalnych wystąpi na europejskim turnieju w Danii

Trening na obiektach warszawskiej AWFpe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (771) z dnia 20 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »